Projekt

gra Karciana „Przygoda z Nysą”

Dla

Urząd Gminy Zgorzelec

Historia projektu

Jak powstał projekt?

W ramach unijnego projektu „Przygoda z Nysą”, Gmina Zgorzelec postanowiła stworzyć edukacyjno-integracyjną grę karcianą. Wyzwanie było to nie lada, bowiem musiała być to gra dwujęzyczna, kompaktowa, i w którą można zagrać w każdych warunkach ? w domu, na spacerze, na wycieczce czy kolonii.

Projekt „Przygoda z Nysą” ma na celu integrację polsko-niemieckiej granicy, poszerzenie infrastruktury turystycznej i wiele więcej, a wszystko to skupione wzdłuż rzeki Nysa. Naszą grę postanowiliśmy więc skupić wokół rzeki.

Zaprojektowaliśmy grę od podstaw, od mechaniki, przez teksty, po grafikę, a także odpowiadaliśmy za jej wydanie. Gra skupia się wokół rzeki, którą gracze mają za zadanie zbudować. By jednak to zrobić, muszą odpowiedzieć na pytania z czterech różnych kategorii, wiedza o regionie, ekologia, aktywność fizyczna i integracja polsko-niemiecka, które pozwalają dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat regionu, projektu unijnego i nie tylko.
Gra składa się w sumie z 80 kart, 19 kart na każdą kategorię, 2 karty odpowiedzi oraz 2 karty z instrukcją gry. Znajdujące się na kartach odcinki rzeki wzajemnie do siebie pasują i pozwalają, niczym w grze domino, się łączyć. W wytrzymałym i wygodnym pudełku nie znajduje się nic więcej, znikoma ilość elementów potrzebnych do rozgrywki gwarantuje kompaktowość gry i możliwość grania we wszelkich warunkach.

Projekty gier są dla nas jednymi z najciekawszych, z którymi mamy styczność, pozwalają nam rozwijać nasze umiejętności na wielu kreatywnych polach;
a gdy dodatkowo są to gry edukacyjne, mamy okazję dowiedzieć się wielu rzeczy! Gra „Przygoda z Nysą” była bardzo owocną współpracą; nie tylko edukuje
i integruje ludzi z obu brzegów Nysy, ale także cieszy oko!

Adobe Photoshop
Wersja do druku
Adobe Illustrator
8 tyg. pracy
Rysunek odręczny
2 grafików

 Poznaj naszą Ofertę

Oferta

(Pojedyncze projekty)

Pakiety Graficzne

(Stała współpraca)