Projekt

Gra Planszowa 

Dla

Grzegorz Iwańczyk

Historia projektu

Jak powstał projekt?

Gra PRISON(ERS) powstała dzięki pomysłom niezależnego twórcy

Uczestniczenie w rozgrywkach różnorakich gier planszowych było jego największym hobby do czasu stworzenia swoich pierwszych, autorskich planszówek.

Akcja gry toczy się w drugiej połowie XX wieku, w meksykańskim więzieniu ?Black Lizard?, w którym osadzono najróżniejszych i najgroźniejszych więźniów tego czasu, potrafiących uciec z każdego innego więzienia na świecie. Gracze wcielają się w więźniów lub personel więzienny i starają się odpowiednio zbiec z niego lub temu przeszkodzić.

Najbardziej pracochłonnym dla nas elementem gry, było stworzenie postaci i ich kart. Powstało ponad 30 różnych kart, reprezentujących 30 indywidualnych i niepowtarzalnych postaci. Staraliśmy się, by każda z nich była oryginalna, ciekawa i zarazem odpowiednio oddawała swoje cechy umieszczone w tekście karty. Była to jednocześnie niesamowita zabawa, pozwalająca puścić wodze fantazji.

Sporo czasu pochłonęły również plansza oraz grafiki promocyjne. Jak wspomnieliśmy, autorem gry jest twórca niezależny i jako taki postanowił uzbierać fundusze dzięki wsparciu innych zapalonych graczy na jednym z popularniejszych portali crowdfundingowych. By jednak móc się tam zareklamować, należało stworzyć grafiki promocyjne – w większości ilustracyjne, choć nie tylko. Stworzyliśmy mnóstwo wizualizacji gry oraz dodatków do niej. Plansza z kolei jest sporego rozmiaru i na niej miało się zmieścić dużo elementów – odpowiednie rozmieszczenie ich było wyzwaniem. 

Gra planszowa, która wyszła spod naszych rąk jest nie tylko niesamowitym projektem pod względem scenariusza, ale także grafiki. Utrzymane w mrocznych klimatach ilustracje, doskonale podkreślają niebezpieczny i ciężki charakter gry oraz meksykańskiego więzienia. Tworzenie tej planszówki było niewiarygodnie satysfakcjonującym zadaniem, któremu stawiliśmy czoła, a efekty przerosły wszelkie oczekiwania.

Adobe Photoshop (ilustracje)
Adobe Illustrator
Rysunek odręczny
2 grafików
640 roboczogodzin
2 wersje językowe

 Poznaj naszą Ofertę

Oferta

(Pojedyncze projekty)

Pakiety Graficzne

(Stała współpraca)