Projekt

OKŁADKA płyty
?Powróćmy jak za dawnych lat?

Dla

Zespół muzyczny: Quinteto el Tango

Historia projektu

Jak powstał projekt?

Pudełko dla płyty z nowymi aranżacjami znanych tang, była projektem zupełnie dla nas nietypowym – nie dlatego, że nie nie mieliśmy z czymś takim nigdy styczności, ale dlatego, że zadanie było dużo bardziej ilustracyjne niż projektowe.

Klientka, jedna z autorek płyty, chciała aby okładka była wręcz obrazem z parą tańczącą ten niewiarygodny i piękny taniec. Przesłała nam sporo zdjęć obrazów, które według niej najlepiej się wpisywały w cały klimat tejże płyty. Takie zadanie zostało przez nas przyjęte z wyjątkowym zapałem i artystycznym animuszem. Chcieliśmy by naprawdę się ona wybijała i oddawała płomiennego ducha tych utworów.

Projekt postanowiliśmy zrobić tradycyjnie – na papierze, za pomocą akwareli i kredek. Dodało to niesamowitego ?ducha? temu projektowi, choć ten efekt najbardziej był widoczny, dopiero gdy mogliśmy tę płytę trzymać w dłoniach i się jej uważnie przyglądać. Choć ręczne malowanie ilustracji na pudełko tej płyty było najważniejszym punktem projektu, to nie jedynym. Gdy tylko klientka zaakceptowała samą ilustrację, zgłaszając kilka drobnych poprawek, zabraliśmy się za kolejne etapy projektowe.

Naszym celem było, by całość pudełka ze sobą korespondowała i pasowała do siebie. W tym celu dużo czasu spędziliśmy nad rozplanowaniem ułożenia elementów ilustracji w odpowiednich miejscach, a także nad samą jej edycją. Prócz tego równolegle pracowaliśmy nad samą okładką, gdzie chcieliśmy odpowiednio rozłożyć napisy – tytuł płyty i nazwiska wykonawców. Odpowiednie zagospodarowanie miejsca wymagał od nas również tył pudełka, gdzie należało zamieścić listę wszystkich utworów, kompozytorów, partnerów płyty i wiele innych potrzebnych informacji. Wewnątrz z kolei udało nam się zamieścić zdjęcia wykonawców jak i krótkie podziękowania.

Koniec końców udało nam się stworzyć pudełko, które po rozłożeniu staje się jedną, długą ilustracją, co naprawdę bardzo dobrze się prezentuje. Projekt przyniósł nam mnóstwo satysfakcji i ciekawych doświadczeń.

Adobe Photoshop
Adobe Illustrator
5 tyg. pracy
Technika tradycyjna: Akwarele
Wersja do druku

 Poznaj naszą Ofertę

Oferta

(Pojedyncze projekty)

Pakiety Graficzne

(Stała współpraca)