Profesjonalne projektowanie Animacji 2D

Świat mediów ulega ciągłym przemianom i wkracza w coraz to nowsze obszary, wymuszając w ten sposób modyfikacje na polach wszystkich innych dziedzin, które są z nim ściśle powiązane. Bez wątpienia jedną z nich jest reklama.

Efektywna promocja produktów i usług w sieci to nasza specjalność, dlatego dokładamy wszelkich starań, by realizowane przez nas kampanie wyróżniały się na tle marketingowego uniwersum. Oferujemy nieszablonowe rozwiązania, które pomogą Twoim ogłoszeniom wybić się z gąszczu konkurencyjnych propozycji. Postaw na przyszłość wirtualnej reklamy – postaw na animacje 2D!

Animacje 2D

Zapewne tak jak wielu z nas przeglądasz codziennie dziesiątki stron www. Poszukując docelowych treści, omijasz zbędne według Ciebie informacje i skupiasz wzrok na tym, co jest ciekawe i co Cię interesuje.

Wróć na chwilę do ostatniego zdania powyżej. Zauważyłeś nieprawidłowość? Szukasz danych, które są Ci potrzebne, a jednocześnie zawieszasz wzrok na tym, co aż się prosi, by na to spojrzeć. Ile razy w ciągu dnia wpadasz w tego typu pułapkę? Na pewno mnóstwo. A teraz wyobraź sobie, że ktoś w identyczny sposób mimowolnie skupia się na Twojej reklamie. Po nitce do kłębka trafia na Twoją witrynę i zaczyna korzystać z Twojej oferty. To świetny scenariusz, prawda? Właśnie tak działa animacja 2D.

  Jak zrobić animację 2D, by osiągnąć zamierzony cel marketingowy?

  Projektowanie animacji 2D można przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszy z nich określany jest mianem tradycyjnego – polega na rozrysowaniu treści, a następnie połączeniu wszystkich składowych obrazów w jedną całość. W ten sposób zaczynali wynalazcy tej techniki! Pamiętasz debiutanckie kreskówki Disneya? Najogólniej rzecz ujmując, były to podstawowe animacje 2D. Oczywiście dziś forma tradycyjna jest raczej interaktywna, bo do stworzenia jej wykorzystuje się np. tablety bądź tablice graficzne. Zasada jest jednak taka sama: rysunki – połączenie – film.

  Tworzenie animacji 2D odbywa się także poprzez zastosowanie nieco bardziej zaawansowanej metody. Wówczas większość pracy wykonuje komputer, ale bez ingerencji człowieka się nie obejdzie. Użytkownik projektuje początkową i ostatnią planszę, a odpowiedni program przygotowuje cały cykl pomiędzy”, kreując spójną z nakreślonymi wytycznymi historię. Nasze oprogramowania pozwalają generować olśniewające wizualnie grafiki zawierające wszystkie niezbędne elementy wskazane przez klienta.

  Wyrazistość w świecie reklamy przekłada się na lepsze wyniki sprzedaży. Ciekawy brand udostępniany w sieci za pomocą ruchomego ogłoszenia jest pierwszym sygnałem dla potencjalnego odbiorcy, że proponujący go podmiot ma niebanalny pomysł na promocję swoich usług. Wiemy, jak zrobić animacje 2D, by przyciągać uwagę oglądających. A to z kolei jest kluczem do osiągnięcia przez Twój biznes sukcesu!

  Projektowanie animacji 2D jako zamiennik tradycyjnych ogłoszeń w internecie

  Projektowanie animacji 2D w celu rozpowszechniania informacji o sobie jest innowacyjnym posunięciem. Animacja 2D urozmaica przekaz, a dodatkowo ma ogromną przewagę nad innymi typami wirtualnego marketingu. Szybko zilustruje to poniższe zestawienie, które uwypukla walory filmu poklatkowego na tle choćby takich rozwiązań, jak:

  Skyscraper

  Długi baner wyświetlany po prawej stronie witryny. Nachalny, niejednokrotnie o jednolitej szacie graficznej, nierzadko zapętlający monotematyczny pokaz slajdów lub ukazujący jedną konkretną planszę. Nudny i powszechny. Niekiedy próbuje naśladować animację, ale zazwyczaj jest to przykład tego, jak zrobić animacje 2D w niepoprawny sposób

  Scroll banner

  Przemieszczające się wraz z ruchami myszki okno to właśnie scroll banner. Bardzo uciążliwy, często z utrudnioną możliwością zamknięcia. Z racji swojej mobilności nie może zawierać skomplikowanych treści, bo ten mechanizm spowalniałby płynność odtwarzania. Scroll banner jest kompletnie nieefektywny i bardzo irytujący;

  Tradycyjny tekst

  Animacja 2D zawsze będzie prezentować się okazalej niż krótka nota umieszczona w dowolnej części domeny. Nie pomogą tu ani chwytliwe hasła, ani niekonwencjonalny font – internauci niestety czytają coraz mniej. Ich uwagę skupiają natomiast elementy wykazujące ruch, stąd tworzenie animacji 2D jest o wiele lepszą alternatywą;

  Czasem jednak trzymanie się norm okaże się zasadniejsze niż twórcze eksperymenty, dlatego też zawsze przedstawimy kilka alternatyw. Wiemy, że poza popisem kreatywności opakowanie musi być również funkcjonalne oraz niejako pasujące do produktu. Nasi graficy takie niuanse czują doskonale, zatem każda z ich propozycji z pewnością zbalansuje wszystkie te elementy.

  Krótkometrażowy film

  W erze YouTube’a filmy krótkometrażowe zyskały ogromną popularność. Jednak z komercyjnego punktu widzenia bardziej opłacalne jest projektowanie animacji 2D. Dlaczego? Przede wszystkim nie wymaga to dodatkowego sprzętu w postaci kamer i akcesoriów im towarzyszących. Nagrywanie i montaż również wydłuża realizację zadania. Ale co z samym wyświetlaniem? By odpalić film, najczęściej trzeba na niego kliknąć, podczas gdy animacje 2D uruchamiają się automatycznie. Ponadto z reguły są wyciszone, natomiast film od razu atakuje oglądającego dźwiękiem, już na wstępie go odstraszając

  Tworzenie animacji 2D na potrzeby reklamy to trend, który będzie obserwowany przez długie lata. Już dziś dobrze jest rozpocząć promowanie się za pomocą prezentacji poklatkowych. Ich minimalistyczny, ale zachwycający wygląd jest powiewem świeżości na medialnym rynku. Przy okazji doskonale wpisuje się w gusta odbiorców ze wszystkich grup wiekowych. Taka uniwersalność jest niezwykle istotna dla każdego reklamodawcy.

  projektowanie Animacji 2D

  Postaw na profesjonalne animacje 2D Fesido

  Jeżeli zastanawiasz się, jak zrobić animację 2D, która przyciągnie do Ciebie rzesze klientów, to trafiłeś pod właściwy adres. Fesido to doświadczona i kreatywna kadra wyposażona w wysokiej jakości narzędzia. Rzetelnie podchodzimy do każdego projektu, zadowolenie Zleceniodawcy traktując jako najcenniejszą walutę.

  Animacja 2D jest środkiem do osiągnięcia marketingowego sukcesu. Przy naszym udziale uda Ci się spełnić założony cel. Powiedz nam, czym się zajmujesz, a my stworzymy animowany content, propagujący Twoją działalność w sieci. A może masz już jakąś wizję ogłoszenia i chciałbyś ją urzeczywistnić właśnie w formie tego rodzaju animacji? Twój pomysł będzie dla nas cenną wskazówką. Zapraszamy do współpracy!

  Szukasz kompleksowych rozwiązań?
  Zapraszamy do współpracy!

  Formularz kontaktowy

  Napisz do nas!

  Cel

  Zgoda na kontakt

  Telefon

  Umów rozmowę poprzez formularz kontaktowy

  Adres

  ul. Kapelanka 12,
  30-347 Kraków

  }

  Godziny pracy

  Pon. – Pt.: 8.00 – 17.00
  Weekend: Zamknięte