Profesjonalne projektowanie plakatów – wiedza i doświadczenie

Projektowanie plakatów wymaga nie lada umiejętności graficznych, artystycznych i marketingowych. Dobry afisz musi być nie tylko estetyczny i wyraźny, ale i skutecznie oddziaływać i zostać zapamiętanym. Przekaz plakatu powinien być jasny i spójny, potrzeba do tego harmonijnej kolorystyki, uporządkowanej grafiki (w myśl określonej idei) oraz idealnej ilości tekstu. Części składowe nie mogą konkurować ze sobą, ale wzajemnie dopełniać się i wzbogacać.

Zasady projektowania plakatu

Projektowanie plakatu powinno odbywać się w oparciu o zasady percepcji, a konstrukcja graficzna uwzględniać hierarchię informacji według stopnia ich ważności. Tylko wówczas, gdy treść i forma przekazu całkowicie podporządkowane zostaną naczelnemu celowi – przekazaniu idei,  plakat można będzie uznać za idealny, czyli w praktyce – skuteczny. Właśnie takie plakaty stworzą dla Ciebie nasi utalentowani graficy, absolwenci uniwersytetów plastycznych i zdobywcy prestiżowych wyróżnień.

  Projektowanie plakatu

  Plakat to szczególna forma przekazu z pogranicza grafiki i artyzmu. Ten jednostronny druk dużego formatu zawierać ma skupiające uwagę treści, oddziaływać na emocję i wyobraźnię odbiorców, intrygować i zapadać w pamięć. Projektowanie plakatu ociera się o sztukę, dlatego jest zleceniem wręcz stworzonym dla grafików-artystów tworzących nasz zespół. Młodzi artyści Fesido tworzą plakaty na potrzeby każdego rodzaju wydarzeń, pokazów, koncertów, wystaw i prezentacji oraz na wiele innych okazji o małym i dużym zasięgu.

  Podstawą dobrego afiszu jest śmiałość, która zapewnia widoczność i oryginalna forma, która intryguje. Skuteczny plakat przyciąga uwagę i zaciekawia, dlatego jest jedną z najskuteczniejszych form reklamy i stałym elementem rozmaitych kampanii: społecznych, politycznych, usług i produktów. Ma ogromną siłę przekazu, którą warto skutecznie wykorzystać. Skontaktuj się z nami, a my pokażemy Ci jak to zrobić!

  rodzaje plakatów

  Świetny projekt plakatu to zadanie dla artysty

  Projektowanie plakatu to proces wieloetapowy, uwzględniający bardzo szeroki kontekst. Trzeba wziąć pod uwagę zarówno miejsce publikacji, typ dedykowanych odbiorców, charakter przedstawienia, jak i oczekiwania zamawiającego projekt plakatu. Następnie należy dopasować stylistykę, uwzględniając paletę barw, ilość i jakość tekstu, fotografii, grafik i wielu innych elementów składowych. Dobry plakat to taki, którego forma graficzna i informacyjna są idealnie wyważone, całość zaś pozostaje wysoce estetyczna i adekwatna do treści przekazu. Samo dzieło, jakim bez wątpienia jest wysokiej klasy afisz, może wydawać się stosunkowo proste i oszczędne, jednak tworzenie plakatu to wymagająca praca, zdecydowanie nie dla każdego. Mimo że na rynku można znaleźć darmowe aplikacje, program do projektowania plakatów nie sprawdzi się, jeśli potrzebujemy naprawdę mocnego i skutecznego przekazu. Warto więc poszukać wykonawcy grafika-artysty, któremu zlecimy projektowanie plakatu, otrzymując zindywidualizowane i całkowicie niepowtarzalne dzieło.

  Tworzenie plakatu na indywidualne zamówienie

  Chcesz unikatowego plakatu, tworu, który trafia w sedno, hipnotyzuje i długo nie pozwala o sobie zapomnieć? Zwróć się do profesjonalisty plastyka i grafika, kreatywnego twórcy, który nie boi się zabawy konwencjami i wie, jak skutecznie przemawiać za pomocą obrazu. Sugestywny baner, plakat reklamowy z domieszką artyzmu, afisz z ogromną siłą przyciągający na wyjątkowe wydarzenie, zapowiedź jedynego koncertu, wyjątkowej prelekcji i wystawy – otwarci, doświadczeni plastycy z Fesido wykonają każdy rodzaj plakatu, jakiego potrzebujesz. Projektowanie plakatu może się odbywać w ścisłej współpracy z klientem na każdym etapie wykonawczym, jak i w sposób niemal całkowicie autorski, w formie zlecenia na zadany temat. Jeśli nie masz pomysłu, jak miałby wyglądać plakat, jakiego potrzebujesz, nie musisz się martwić. Nasi graficy przygotują dla Ciebie na bazie własnych koncepcji projekt plakatu bądź kilka różniących się szczegółami wersji tego samego konspektu i przedstawią do akceptacji.

  Projektowanie plakatu – fachowo i profesjonalnie

  Wszystkie zlecenia w Fesido wykonujemy na bazie nowoczesnych rozwiązań i narzędzi. Szerokie możliwości ich wykorzystania w połączeniu z tradycyjnymi umiejętnościami  naszych artystów z zakresu plastyki, malarstwa i grafiki projektowej pozwalają na tworzenie dzieł nietuzinkowych. Zaawansowany program do projektowania plakatów i specjalistyczne aplikacje oraz kreatywność, doskonała intuicja twórcza i talent to połączenie, dzięki któremu powstają unikatowe dzieła. Potrzebny Ci plakat reklamowy z domieszką artyzmu, obraz, którego obecności w przestrzeni publicznej po prostu nie da się nie zauważyć? Zgłoś się do nas! Możesz liczyć na najwyższą jakość i zawsze fachowe realizacje oraz na projekty, które dadzą się swobodnie skalować, powielać, a w razie konieczności – rozbudowywać.

  Szukasz kompleksowych rozwiązań?
  Zapraszamy do współpracy!

  Odpowiednia wiedza, przygotowanie merytoryczne i techniczne, solidny warsztat graficzny i doświadczenie, a także mnóstwo świeżości, kreatywności i otwartości – wszystkie te cechy naszego zespołu sprawiają, że jesteśmy idealnym wykonawcą plakatu, jaki potrzebujesz – wzbudzającego i zainteresowanie, i emocje. Projektowanie plakatów to jedna z naszych ulubionych usług, z przyjemnością wykonamy dla Ciebie każdy projekt.

  Po uzyskaniu akceptacji klienta, zaprzyjaźniona drukarnia, z którą współpracujemy, wydrukuje plakaty w optymalnej rozdzielczości i perfekcyjnej jakości, w rozmiarach, jakich potrzebujesz. Specjalny, wysokiej klasy papier doskonale odwzoruje kolory i grafikę, tworząc plakat o zwiększonej odporności na uszkodzenia, a w przypadku plakatów zewnętrznych, również na niekorzystne warunki atmosferyczne. Jeśli szukasz gwarancji i pewności, że Twoje zlecenie zostanie wykonane najlepiej, jak to możliwe – zapraszamy do Fesido!

  Formularz kontaktowy

  Napisz do nas!

  Wersja

  Format

  Zgoda na kontakt

  Telefon

  Umów rozmowę poprzez formularz kontaktowy

  Adres

  ul. Kapelanka 12,
  30-347 Kraków

  }

  Godziny pracy

  Pon. – Pt.: 8.00 – 17.00
  Weekend: Zamknięte