Świetne, wysokiej klasy projekty Ilustracji

Nic tak nie smuci grafika, jak hasło Nie oceniaj książki po okładce”. W rzeczywistości to właśnie obraz przyciąga klientów odwiedzających księgarnie, sklepy z płytami CD czy supermarkety. Nie od dziś wiadomo, że atrakcyjna ilustracja ma magiczną moc i z jej pomocą można przenosić symboliczne góry.

Ponad połowę populacji stanowią wzrokowcy, co sprawia, że większość z nas jest wrażliwa na znajdujące się wokół obrazy – w innym przypadku galerie sztuki już dawno przestałyby istnieć. Projektowanie ilustracji to specjalność naszego studia graficznego. W Fesido tworzymy grafiki, które można wykorzystywać do druku i publikacji w Internecie. Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Tworzenie ilustracji wektorowych

Grafika komputerowa dzieli się na wektorową i rastrową. Obrazy wektorowe opisane są za pomocą figur geometrycznych, które znajdują się w układzie współrzędnych. Brzmi matematycznie? Nic dziwnego, gdyż grafika wektorowa w dużej mierze opiera się właśnie na tej dziedzinie. Z kolei obrazy w grafice rastrowej są opisane przez piksele, które tworzą pixmapę. W oddaleniu piksele stwarzają obraz, natomiast w przybliżeniu – cóż, chyba każdy z nas spotkał się kiedyś z określeniem rozpikselowany”. Tak właśnie mówi się na obrazy rastrowe, które tracą na jakości po powiększeniu.

Zalety grafiki wektorowej

Tworzenie ilustracji wektorowych to specjalność Fesido. Dzięki grafice wektorowej możesz mieć pewność, że zaprojektowana przez nas ilustracja będzie skalowalna i dostosowana do wydruku w dowolnym formacie. Dotyczy to między innymi logo marki, które jest drukowane na wizytówkach, ulotkach czy billboardach. Podczas projektowania grafik wektorowych korzystamy z profesjonalnych programów graficznych, takich jak Adobe Illustrator, Adobe Photoshop lub rysunek odręczny. 

Skalowalność

Możliwość szybkiej i łatwej zmiany rozmiaru grafiki bez utraty jakości

Mały rozmiar

W przypadku niefotorealistycznych projektów, takich jak logo, wykresy, schematy itp.

Możliwość konwersji

Łatwe przekształcenie w grafikę rastrową

Szerokie zastosowanie

m.in. mapy, schematy techniczne i naukowe, logo, znaki drogowe, gry komputerowe, komiksy, flagi, okładki książek, materiały promocyjne, infografiki, ilustracje, ikony

projektowanie ilustracji
projektowanie ilustracji

ELEMENTY IDENTYFIKACJI WIZUALNEJ

Czy wiesz, że pierwszy brand hero pojawił się jeszcze pod koniec XIX wieku i był nim popularny Bibendum, czyli ludzik Michelin złożony ze sterty opon?

Dziś wiele znanych firm może się pochwalić własnym bohaterem, czyli postacią lub maskotką reprezentującą markę. Zadaniem brand hero nie jest sprzedaż produktów, lecz oddziaływanie na emocje i zachęcanie klientów do skorzystania z oferty. Co ciekawe, forma ta sprawdza się nie tylko w przypadku produktów dla dzieci, lecz budzi również zainteresowanie dorosłych odbiorców.

Unikalny bohater marki:

 • wyróżnia markę spośród konkurencji,
 • oddziałuje na emocje klienta,
 • budzi sympatię,
 • zwiększa rozpoznawalność marki,
 • ułatwia komunikację z klientem,
 • umożliwia zaprezentowanie marki z zupełnie innej strony,
 • świetnie sprawdza się w real-time marketingu, czyli reagowaniu na bieżące wydarzenia,
 • sprawia, że marka jest postrzegana jako atrakcyjna i nowoczesna.

Mały Głód, Serce i Rozum, drażetki M&M’s, gepard Chester, żubr czy Henio z Tesco – oto przykłady bohaterów, którzy godnie reprezentują swoje marki. Ty też tak możesz: postaw na profesjonalne projektowanie ilustracji z Fesido i otrzymaj własnego bohatera!

  Co możemy dla Ciebie zrobić?

  Tworzymy obrazy wektorowe przeznaczone do druku i publikacji online. Możemy zapisać je w dowolnym formacie, np. PDF, EPS, SVG, CDR czy AI. Każda ilustracja powstaje od zera, na podstawie wytycznych klienta. Nie korzystamy z gotowych szablonów: nasza wyobraźnia zupełnie ich nie potrzebuje! Projektujemy ilustracje dopasowane do specyfiki branży i identyfikacji wizualnej marki. 

  Projektowanie ilustracji obejmuje m.in.:

  Infografiki

  Grafiki koncepcyjne

  Grafiki do czasopism

  Brand Hero

  Okładki książek

  Rysunek odręczny

  Scenorysy (storyboard)

  Okładki płyty

  Schematy techniczne i naukowe

  Szukasz kompleksowych rozwiązań?
  Zapraszamy do współpracy!

  Projektowanie ilustracji zaczynamy zawsze od rozmowy z klientem. To najważniejszy etap naszej pracy, który pozwala nam poznać oczekiwania i zdecydować o najważniejszych elementach projektu. Masz wizję tego, jak miałaby wyglądać ilustracja, lecz nie potrafisz przenieść jej na papier? Od tego masz nas! A może zupełnie nie masz pomysłu na grafiki i szukasz studia graficznego pełnego inspiracji? Nie ma problemu: często brakuje nam kawy, ale nigdy koncepcji 🙂

  Tworzenie ilustracji z Fesido nie obejmuje wydruków, lecz możemy polecić kilka zaufanych drukarni, które zajmą się drukiem ulotek, wizytówek czy katalogów. Wszystkie ilustracje są oczywiście w pełni dostosowane do miejsca ich przeznaczenia. Jeśli więc zamawiasz grafiki na Facebooka, możesz mieć pewność, że będą zgodne z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi wymiarów obrazów. Podobnie w przypadku materiałów przeznaczonych do druku.

  Napisz lub zadzwoń i poznaj szczegóły oferty!

  Formularz kontaktowy

  Napisz do nas!

  Zgoda na kontakt

  Telefon

  Umów rozmowę poprzez formularz kontaktowy

  Adres

  ul. Kapelanka 12,
  30-347 Kraków

  }

  Godziny pracy

  Pon. – Pt.: 8.00 – 17.00
  Weekend: Zamknięte