Profesjonalne projektowanie E-Book

Odkąd pojawiły się e-booki, często zadajemy sobie pytanie, czy wyprą one tradycyjne książki. Na razie nic na to nie wskazuje – okazuje się, że na rynku jest miejsce zarówno dla cyfrowych, jak i tradycyjnych wydawnictw. Pewne jest jednak, że e-booki wkradły się w łaski miłośników słowa pisanego i odniosły trwały sukces.

Zleć nam profesjonalne tworzenie e-booka

Tworzenie e-booków jest zajęciem nie tylko dla uzdolnionych literacko, jako że mogą one dotyczyć bardzo wielu dziedzin życia. W tej formie można wydać na przykład poradnik czy fachową publikację dla wąskiego grona czytelników. Na pytanie, co jest lepsze: książka czy e-book, nie ma jednej poprawnej odpowiedzi, bo zależy to od wielu czynników. Istnieją jednak sytuacje, w których umiejętność tworzenia e-booków będzie bardzo przydatna. Mimo to nie musimy wiedzieć, jak zrobić e-booka, bo możemy zlecić to zadanie profesjonalistom.

Do stworzenia e-booka potrzebna jest pomysłowość i kreatywność, ale niezbędne będą też umiejętności graficzne. Przed jego wydaniem musimy zdecydować, w jakim formacie ma się ukazać – do wyboru jest ich kilka. Nie każdy czytnik obsługuje wszystkie formaty, dlatego również tę kwestię warto powierzyć specjaliście, który projektowaniem e-booków zajmuje się zawodowo.

  Projektowanie e-booka

  Jeżeli nie wiemy, jak stworzyć e-booka, w sieci znajdziemy wiele porad na ten temat. Wydanie go to ostatni, ale bardzo ważny etap pracy nad publikacją, który często decyduje o tym, czy zyska ona rozgłos i będzie cieszyć się popularnością. Zanim jednak przyjdzie czas wydania e-booka, trzeba go napisać – i zrobić to tak, aby był interesujący i merytoryczny, bo tylko wtedy ma szansę stać się bestsellerem. Najtrudniejszy jest oczywiście pierwszy krok. Gdy już uda nam się wydać pierwszego e-booka, z kolejnymi będzie łatwiej.

  Elektroniczna książka, podobnie jak tradycyjna, nie składa się wyłącznie z tekstu – w jej skład wchodzą również grafiki, fotografie czy tabele. One również muszą być dobrze przemyślane i w odpowiedni sposób wkomponowane w treść. Projektowanie e-booka to także wymyślenie i wykonanie jego okładki. Powinna ona przyciągać wzrok, zachęcać do przeczytania, a także podawać najważniejsze informacje, takie jak tytuł i nazwisko autora. Na tym etapie również pomoże nam firma oferująca profesjonalne tworzenie e-booków. Wcześniej należy jednak przemyśleć dobrze zawartość e-booka, konstrukcję tekstu oraz kolejność, w jakiej przedstawimy informacje.

  Jednym z najpopularniejszy formatów jest EPUB, którego największą zaletą jest możliwość zmiany rozmiaru czcionki i dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb czytelnika. Projektowanie książki e-book w tym formacie nie jest skomplikowane, a w efekcie otrzymamy produkt niepodzielony na pojedyncze strony. Zagorzali czytelnicy elektronicznych książek dużą sympatią darzą również format MOBI, który mogą obsługiwać wszystkie czytniki, choć w przypadku urządzeń starszego typu czasem pojawiają się problemy. Tego rodzaju e-book również jest bez stronicowy, a tekst można dostosować do wielkości ekranu.

  tworzenie ebooków

  Tworzenie e-booków

  opiera się na pewnych zasadach. Podobnie jak w tradycyjnej książce tekst powinien składać się ze wstępu, rozwinięcia i zakończenia. Warto również zabezpieczyć nasz e-book przed kradzieżą i nielegalnym powielaniem. Jeżeli projektowanie książki e-book zlecimy profesjonalistom, znajdą oni kilka sposobów, by to zrobić. Jednym z nich jest znak wodny, który po rozkodowaniu wskazuje, czy dany użytkownik kupił e-booka, czy korzysta z niego nielegalnie. Nie jest to zabezpieczenie doskonałe, bo znak wodny można usunąć, ale i na to znajdzie się rada. Nowoczesne wydawnictwa wiedzą, jak stworzyć e-booka, na którym znajdzie się niewidzialne, trudne do zlikwidowania zabezpieczenie. Mimo to warto co jakiś czas przeszukać Internet, aby upewnić się, że nasza ciężka praca, której efektem był e-book, nie jest wykorzystywana nielegalnie. Sposobem na zabezpieczenie przed kradzieżą jest także szyfrowanie – wówczas e-booka mogą otworzyć tylko te osoby, które kupiły produkt i otrzymały klucz.

  Twórcy e-booków też powinni dołożyć wszelkich starań, by nie łamać prawa. Przed zabraniem się do pracy powinni poznać wszelkie szczegóły dotyczące tego, jak zrobić e-booka tak, aby był on w pełni ich autorskim dziełem. Należy unikać plagiatów, a na publikację zdjęć uzyskać zgodę ich autora, albo wykorzystać zdjęcia darmowe, powszechnie dostępne. W innym przypadku możemy naruszyć prawo własności intelektualnej.

     e-book projek

     Zalety e-booków

     Papierowe książki pachną, są miłe w dotyku, a pełne ich regały dodają mieszkaniu charakteru. Mimo to zdarzają się sytuacje, w których e-booki zyskują nad nimi przewagę. Obawy, że wyprą tradycyjne książki z rynku, są raczej nieuzasadnione, bo nic nie stoi na przeszkodzie, aby te dwie formy publikowania treści funkcjonowały równolegle. Wynalezienie samochodu nie sprawiło przecież, że rower odszedł do lamusa – każdy może wybrać to, co lubi. W jednej sytuacji sięgniemy zatem po papierową książkę, a w innej – po e-booka.

     Jakie są zatem największe atuty e-booków?

     Zalety e-booków

     Nowoczesne czytniki

     Nowoczesne czytniki chronią nasz wzrok
     do tego stopnia, że czytanie e-booków jest zdrowsze dla naszych oczu niż czytanie papierowych książek. W elektronicznym urządzeniu możemy czcionkę powiększyć tak, aby nasze oczy się nie męczyły, a lektura była maksymalnie komfortowa. Dzięki temu możemy przeczytać więcej, bo nie musimy robić przerw, aby dać oczom odpocząć.

      

     Ochrona środowiska

     E-booki to także propozycja dla osób, które dbają o środowisko naturalne, a to powinno leżeć na sercu każdemu z nas. Wirtualny papier jest bowiem bardziej ekologiczny niż tradycyjny, którego produkcja wymaga wycinki drzew.

     Funkcjonalność

     Duże znaczenie ma także to, na jaki czytnik się zdecydujemy. Wiele modeli ma ciekawe funkcje, które pozwalają na przykład na robienie notatek podczas czytania, wykonywanie zrzutu ekranu czy wybierania różnych czcionek. Tego nie zaoferuje nam nawet najciekawsza książka tradycyjna.

     Szukasz kompleksowych rozwiązań? Zapraszamy do współpracy!

      

     Fesido to studio graficzne z dużym doświadczeniem. Zajmujemy się nie tylko tworzeniem grafik, ale również między innymi przygotowywaniem identyfikacji wizualnej dla firm czy projektowaniem gadżetów reklamowych. W ofercie mamy także pakiety graficzne, dzięki którym możesz zapewnić swojej firmie kompleksową obsługę graficzną na najwyższym poziomie. Nasi specjaliści nieustannie poszerzają wiedzę oraz podążają za najnowszymi trendami, doskonale radzą sobie z przygotowaniem zarówno nowoczesnych grafik na witryny WWW, jak i tradycyjnych ulotek reklamowych lub banerów. Dokładamy wszelkich starań, by świadczone przez nas usługi łączyły w sobie najwyższą jakość i atrakcyjną cenę. Dla naszych stałych klientów przygotowaliśmy również atrakcyjne rabaty. Nasze produkty cenią firmy nie tylko polskie, ale również zagraniczne. Grono zadowolonych klientów stale rozrasta się o kolejne lokalne firmy, międzynarodowe korporacje i instytucje publiczne. Dołącz do niego, jeśli zależy Ci na kompleksowej obsłudze graficznej.

     Formularz kontaktowy

     Napisz do nas!

     Format

     Zgoda na kontakt

     Telefon

     Umów rozmowę poprzez formularz kontaktowy

     Adres

     ul. Kapelanka 12,
     30-347 Kraków

     }

     Godziny pracy

     Pon. – Pt.: 8.00 – 17.00
     Weekend: Zamknięte