Informatory

 

 

Informatory drukowane i cyfrowe dla Twojej firmy lub projektu

Informatory to dla wielu biznesów i instytucji bardzo ważne publikacje, dostarczające całej gamy informacji na temat działania firmy lub instytucji, jej statutu i historii; oferty usług i produktów. Dlatego projektowanie informatorów to zadanie, do którego podchodzimy ze szczególną starannością, dbając nie tylko o ich szatę graficzną, ale także przejrzystość, czytelność przekazu oraz przystępność prezentowanych materiałów. Wiemy, że informatory są często wizytówkami firmy i że jakość informatora rzutuje na opinię o niej.

Etapy projektowania informatorów

Projektowanie informatorów wymaga czasu, namysłu i umiejętności. Wiemy, że aby przygotować rzetelny informator, należy najpierw odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań, a mianowicie:

 • Do kogo skierowany jest informator?
 • Jakie informacje ma zawierać informator?
 • Czy informator jest częścią szerszego projektu i jest objęty przyjętą wcześniej strategią komunikacji wizualnej
 • Jakie materiały graficzne i zdjęcia mają się w nim znaleźć?
 • Na ile rozdziałów i podrozdziałów ma być podzielony informator?
 • Czym informator ma się wyróżniać na tle innych publikacji?
 • Jaki budżet możemy przeznaczyć na produkcję informatora?

Dopiero, kiedy uzyskamy odpowiedzi na powyższe pytania, przechodzimy do projektowania informatora: dzielimy materiał na rozdziały, ustalamy ich kolejność oraz dobieramy materiały graficzne, kolorystykę i zdjęcia dopasowane do treści. Do każdego informatora podchodzimy indywidualnie, dbając o adekwatną szatę graficzną i kolorystykę publikacji, jak również o odpowiednie rozmieszczenie informacji.

  Informatory

  Cel informatora

  Niezależnie od tego, do jakiej grupy odbiorców skierowane są informatory, szczególnie ważnym ich elementem pozostaje język. Styl i słownictwo będą zupełnie inne w przypadku informatora skierowanego do uczniów i studentów niż w przypadku takiego, którego odbiorcami mają być osoby starsze. Niezależnie od tego, jaki styl wybierzemy, ważnym elementem pracy nad informatorem jest zadbanie o jego komunikatywność i atrakcyjność. Informatory pełnią funkcję użytkową, mają do spełnienia konkretne zadania. Dlatego staramy się, aby nasze informatory, m.in. dzięki zastosowaniu odpowiedniej proporcji między warstwą graficzną i tekstem, zachęcały odbiorcę do zapoznania się z nimi.  Naszym celem jest również zrozumiały i precyzyjny przekaz informatorów.

    Szukasz kompleksowych rozwiązań?
    Zapraszamy do współpracy!

    Projektowanie informatorów to zadanie, do którego podchodzimy profesjonalnie i kompleksowo, pamiętając, że w kontakcie z odbiorcą często liczy się pierwsze wrażenie. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby informatory, które trafiają do rąk naszych klientów były publikacjami atrakcyjnymi wizualnie, starannie wydanymi, przejrzystymi i łatwymi w odbiorze. Wiemy, jak istotne jest, by odbiorca z łatwością mógł odnaleźć informację, której potrzebuje, dlatego nasze informatory tworzymy z troską o łatwą nawigację.

    Niezależnie od tego, czy wybiorą Państwo informator tradycyjny (papierowy) czy cyfrowy, zapewniamy wysoką jakość, profesjonalizm i atrakcyjne ceny.

    Formularz kontaktowy

    Napisz do nas!

    Wersja

    Format

    Zgoda na kontakt

    Telefon

    Umów rozmowę poprzez formularz kontaktowy

    Adres

    ul. Kapelanka 12,
    30-347 Kraków

    }

    Godziny pracy

    Pon. – Pt.: 8.00 – 17.00
    Weekend: Zamknięte