Informatory graficzne

Poznaj szczegóły!

Informatory

Informatory drukowane i cyfrowe dla Twojej firmy lub projektu

Informatory to dla wielu biznesów i instytucji bardzo ważne publikacje, dostarczające całej gamy informacji na temat działania firmy lub instytucji, jej statutu i historii; oferty usług i produktów. Dlatego projektowanie informatorów to zadanie, do którego podchodzimy ze szczególną starannością, dbając nie tylko o ich szatę graficzną, ale także przejrzystość, czytelność przekazu oraz przystępność prezentowanych materiałów. Wiemy, że informatory są często wizytówkami firmy i że jakość informatora rzutuje na opinię o niej.

Etapy projektowania informatorów

Projektowanie informatorów wymaga czasu, namysłu i umiejętności. Wiemy, że aby przygotować rzetelny informator, należy najpierw odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań, a mianowicie:

  • Do kogo skierowany jest informator?
  • Jakie informacje ma zawierać informator?
  • Czy informator jest częścią szerszego projektu i jest objęty przyjętą wcześniej strategią komunikacji wizualnej
  • Jakie materiały graficzne i zdjęcia mają się w nim znaleźć?
  • Na ile rozdziałów i podrozdziałów ma być podzielony informator?
  • Czym informator ma się wyróżniać na tle innych publikacji?
  • Jaki budżet możemy przeznaczyć na produkcję informatora?

Dopiero, kiedy uzyskamy odpowiedzi na powyższe pytania, przechodzimy do projektowania informatora: dzielimy materiał na rozdziały, ustalamy ich kolejność oraz dobieramy materiały graficzne, kolorystykę i zdjęcia dopasowane do treści. Do każdego informatora podchodzimy indywidualnie, dbając o adekwatną szatę graficzną i kolorystykę publikacji, jak również o odpowiednie rozmieszczenie informacji.

Język informatora

Niezależnie od tego, do jakiej grupy odbiorców skierowane są informatory, szczególnie ważnym ich elementem pozostaje język. Styl i słownictwo będą zupełnie inne w przypadku informatora skierowanego do uczniów i studentów niż w przypadku takiego, którego odbiorcami mają być osoby starsze. Niezależnie od tego, jaki styl wybierzemy, ważnym elementem pracy nad informatorem jest zadbanie o jego komunikatywność i atrakcyjność. Informatory pełnią funkcję użytkową, mają do spełnienia konkretne zadania. Dlatego staramy się, aby nasze informatory – m.in. dzięki zastosowaniu odpowiedniej proporcji między warstwą graficzną i tekstem – zachęcały odbiorcę do zapoznania się z nimi.  Naszym celem jest również zrozumiały i precyzyjny przekaz informatorów.

Projektowanie informatorów – uwagi końcowe

Projektowanie informatorów to zadanie, do którego podchodzimy profesjonalnie i kompleksowo, pamiętając, że w kontakcie z odbiorcą często liczy się pierwsze wrażenie. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby informatory, które trafiają do rąk naszych klientów były publikacjami atrakcyjnymi wizualnie, starannie wydanymi, przejrzystymi i łatwymi w odbiorze. Wiemy, jak istotne jest, by odbiorca z łatwością mógł odnaleźć informację, której potrzebuje, dlatego nasze informatory tworzymy z troską o łatwą nawigację.

Niezależnie od tego, czy wybiorą Państwo informator tradycyjny (papierowy) czy cyfrowy, zapewniamy wysoką jakość, profesjonalizm i atrakcyjne ceny.

Zobacz podobne projekty

Kliknij w obrazek i dowiedz się więcej!

Formularz kontaktowy

Napisz lub zadzwoń!

Zgoda na kontakt

Email

Kontakt@fesido.pl

Telefon

783617787

Adres

Ul. Kapelanka 12,
30-347 Kraków

}

Godziny pracy

Pon. – Pt.: 8.00 – 17.00

Weekend: Zamknięte

l

Dane Firmy

NIP: 5512639707

REGON: 383117231