Projektowanie akcydensów

Poznaj szczegóły!

Projektowanie akcydensów

Świetne, wysokiej klasy projekty graficzne każdego typu

W bogatej ofercie naszej firmy znajduje się również projektowanie druków akcydensowych. Notujemy duże zapotrzebowanie na tę usługę, gdyż akcydensy są wykorzystywane niemalże wszędzie, mimo że słowo to dla wielu ludzi pozostaje tajemnicze. Wyjaśnijmy zatem sprawę akcydensu. Co to jest? Gdzie wykorzystuje się druki akcydensowe? Jakie jest ich zastosowanie i wreszcie – jak możemy Państwu pomóc!

Projektowanie graficzne

w Fesido to proces, który obejmuje zarówno szczegółowy wywiad z klientem dotyczący ogólnej wizji projektu i preferencji, konsultacje i wspólne ustalenia, jak i przygotowanie wysokiej klasy konspektu graficznego. Nie bazujemy na szablonach, nasze prace są oryginalne pod każdym względem, zindywidualizowane i dopasowane do potrzeb zamawiającego. W naszej ofercie znajdziesz projekty graficzne na potrzeby stron internetowych i przeznaczone do druku.

Akcydensy – projektowanie druków akcydensowych i kompleksowa realizacja

Akcydens – co to jest?

Temat akcydensów budzi wiele wątpliwości, ze względu na pewną płynność pojęcia oraz wiele potocznych jego znaczeń. Wyjaśnijmy zatem ostatecznie, co to jest akcydens?

Zasadniczo akcydens to druk jednokartkowy, po prostu. Tym samym jest to niezwykle obszerna kategoria, obejmująca niezwykle zróżnicowane druki, o różnej jakości, typie, wielkości i przeznaczeniu. Pismo akcydensowe bywa również rozumiane jako każdy wydruk, który nie jest czasopismem lub książką. W takim przypadku za druk akcydensowy możemy również uznać na przykład dziennik szkolny lub wielostronicowy formularz. Innymi słowy, akcydensy to także druki wielokartkowe. W tym kontekście używa się też często określenia wydawnictwa akcydensowe.

Niemniej jednak według węższej, często stosowanej definicji, druki akcydensowe to jedynie wzory dokumentów. Niekoniecznie trafnym jest tu jednak używanie określenia “tylko”, gdyż mowa o ogromnej liczbie różnorodnych druków, wykorzystywanych w rozmaitych dziedzinach.

Akcydensy wykonywane najczęściej

W zależności od tego, jaką przyjmiemy definicję akcydensów, doliczymy się setek, tysięcy, lub dziesiątek tysięcy rodzajów wydruków, które można określić, jako druki akcydensowe. W najwęższym rozumieniu, w którym pismo akcydensowe to wzór dokumentu, do najczęstszych druków należą:

☑ bilety,
☑ certyfikaty,
☑ dyplomy naukowe i inne,
☑ druki magazynowe,
☑ zwolnienia, recepty i inne jednokartkowe druki medyczne.

Akcydensy wymienione powyżej to oczywiście tylko kilka z najczęściej wykorzystywanych. Nawet po zawężeniu definicji akcydensu, lista mogłaby być o wiele dłuższa. Natomiast gdy ją rozszerzymy, za druki akcydensowe możemy uznać również m.in.: mapy, katalogi firmowe, czy ogłoszenia reklamowe. Realizujemy zlecenia na druk akcydensowy według każdej definicji akcydensu. Bez względu na to, czy interesują Państwa najbardziej pospolite druki czy kompletne wydawnictwa akcydensowe.

Projektowanie druków akcydensowych dla firm

Znaczenie akcydensów

W biznesie akcydens odgrywa niezwykle ważną rolę. Długo moglibyśmy wymieniać branże, w których projektowanie akcydensów jest niezbędne ze względów operacyjnych. Mając na myśli względy operacyjne, chodzi nam o wykorzystywanie druków akcydensowych w codziennej działalności, prowadzącej do uzyskiwania przychodów. Przykładowo, druk akcydensowy w zastosowaniu operacyjnym to bilet kinowy lub kolejowy. O tym na ile niezbędne, i czy w ogóle potrzebne są w tym zastosowaniu akcydensy lub wydawnictwa akcydensowe, decyduje branża i profil działalności konkretnej firmy. Jednak bez względu na specyfikę przedsiębiorstwa, nie tyle w celach operacyjnych, ile obsługi samej firmy, druki akcydensowe są niezbędne w zasadzie zawsze. Wynika to z faktu ich powszechnego wykorzystania w działach kadrowych i księgowych, obecnych w większości firm.

Rodzaje akcydensów

Projektowanie druków akcydensowych dla wspomnianych działów dotyczy między innymi:

☑ list ewidencji,
☑ list płac,
☑ list obecności,
☑ kart urlopowych,
☑ umów o dzieło i zlecenie,
☑ umów kontraktowych,
☑ ewidencji sprzedaży,
☑ fakturów i paragonów,
☑ i wiele więcej.

Co również możemy nazwać akcydensem?

Za akcydensy można również uznać umowy o pracę czy regulaminy. Niemniej jednak w tym przypadku będą to tak zwane, wspomniane chwilę wcześniej, wydawnictwa akcydensowe, ze względu na fakt, że rzadko są to dokumenty jednokartkowe. Warto w tym miejscu wspomnieć również o niezbędnych ostatnio w wielu miejscach dokumentach RODO. W każdym punkcie usługowym, handlowym, czy w urzędzie, przed podaniem swoich danych osobowych, jestesmy proszeni o podpisanie krótkiego dokumentu, poświadczającego naszą zgodę na wykorzystanie tych danych. Niewątpliwie dokumenty RODO również można uznać za akcydensy, szczególnie, że powstają według jasno określonych wzorów.

Warto też zaznaczyć, że za pismo akcydensowe można uznać w zasadzie każdy dokument ewidencyjny i rejestracyjny, czy to dotyczący pojazdów czy też choćby nieruchomości. W produkcji oraz sprzedaży powstaje mnóstwo dokumentów, określających charakterystykę produktów, ich przeznaczenie, a także instrukcje czy regulaminy. Wszystko to, i jeszcze więcej, można określić jako druki akcydensowe.

Druki akcydensowe w magazynach

Druki akcydensowe dla podmiotów handlowych

Projektowanie akcydensów to usługa, z której powszechnie korzystają podmioty handlowe. Wspominaliśmy już choćby o paragonach i fakturach, jako akcydensach. Jednak sprzedawcom akcydensy są niezbędne również do właściwej i zgodnej z prawem organizacji magazynów. Dotyczy to zresztą nie tylko tradycyjnych sklepów stacjonarnych, ale również sklepów internetowych oraz firm logistyczno-spedycyjnych. Pismo akcydensowe w magazynie to choćby potwierdzenie odebrania dostawy, potwierdzenie wysyłki, czy też list przewozowy.

Na czym polega właściwe projektowanie akcydensów?

Projektowanie graficzne

Wbrew pozorom, projektowanie druków akcydensowych nie należy do najprostszych zadań. Aby móc mówić o dobrych drukach akcydensowych, musi zostać spełnionych co najmniej kilka kluczowych warunków:

zgodność z normami prawnymi,
atrakcyjny pomysł graficzny,
wysoka jakość techniczna,
dopasowanie wydruku do przeznaczenia.

 

Niektóre akcydensy objęte są konkretnymi normami prawnymi. Układ dokumentu, wielkość czcionki czy dozwolone kolory – to tylko niektóre z kwestii, które bywają z góry narzucone. Przepisów trzeba się trzymać choćby w przypadku wielu dyplomów i certyfikatów.

Projektowanie akcydensów

Oczywiście w kwestii akcydensów istotna jest również estetyka. Jeśli wykonujemy projekt objęty wieloma, ściśle określonymi normami prawnymi, mamy w tym obszarze ograniczone możliwości. Jednak w licznych przypadkach projektowanie druków akcydensowych daje zdecydowanie większą dowolność. W takich przypadkach bardzo ważna jest atrakcyjność estetyczna, która przyciąga klientów, pomaga w wykonywaniu codziennych obowiązków oraz pełni szereg innych funkcji.

Nie zapominajmy również o wysokiej jakości technicznej druków akcydensowych. W tym przypadku jakość jest szczególnie ważna, gdyż pismo akcydensowe to często bardzo ważny dokument, którego całkowita czytelność, nawet po wielu latach, jest absolutną koniecznością. Dlatego też druki akcydensowe wykonują dla nas zaufane drukarnie, korzystające z najnowocześniejszych technik drukarskich oraz papieru najwyższej jakości.

Podczas projektowania akcydensów bierzemy pod uwagę branżę, w której działa klient, specyfikę danej firmy, a przede wszystkim przeznaczenie akcydensów lub wydawnictw akcydensowych.

N

Jakość

N

Terminowość

N

Unikalny design

N

Otwartość na zmiany

N

Kompleksowość

N

Stawiamy na rozwój

Bezpieczne, cyfrowe projekty graficzne – tylko dla Ciebie!

Projekty graficzne

Wszystkie projekty graficzne, jakie tworzymy, zabezpieczone są przed nieuprawnionym dostępem i przed kradzieżą. Nie musisz obawiać się, że dostaną się w niepowołane ręce, zostaną skopiowane lub powielone. Dla Twojego bezpieczeństwa szyfrujemy je i tworzymy zapasową wersję, na wypadek zagubienia lub utraty. Projekty wysyłamy do klienta w bezpieczny sposób i zawsze z gwarancją zadowolenia!

katalog firmowy

Projekty graficzne

Dysponując ogromną wiedzą techniczną, plastyczną i marketingową oraz znajomością najlepszych programów graficznych, jesteśmy w stanie przygotować dla Ciebie każdego rodzaju projekty graficzne. Cennik naszych usług będzie zawsze odpowiadać poziomowi komplikacji zadania i jego czasochłonności, jednocześnie pozostając jedną z najbardziej atrakcyjnych propozycji na rynku.

Projektowanie graficzne

to nasza pasja i nasz codzienność. Przy komputerach pracujemy od lat i wiemy, co się podoba oraz jak zrobić niemal każdy projekt. Współpracujemy z wysokiej klasy drukarnią, więc Twoimi pracami możemy zająć się kompleksowo.

W Fesido przygotujemy dla Ciebie projekty graficzne materiałów:

Komercyjnych

wszelkiego typu ulotki, broszury …

Rozrywkowych i kulturalnych

magazyny, plakaty, okładki …

Osobistych

zaproszenia, bilety, branding …

Zobacz nasze portfolio

Kliknij w obrazek i dowiedz się więcej!

„Powierzyliśmy Fesido kompleksową obsługę graficzną konferencji naukowej „Wojna i morze…” Profesjonalizm w kontaktach z klientem, elastyczność, kreatywne projekty, terminowość i konkurencyjne ceny, to atuty które sprawiły, że jesteśmy niezwykle zadowoleni ze współpracy z tą firmą.”

 

Wirginia Węgilińska,

Kustosz, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

„Powierzyliśmy Fesido kompleksową obsługę graficzną konferencji naukowej „Wojna i morze…” Profesjonalizm w kontaktach z klientem, elastyczność, kreatywne projekty, terminowość i konkurencyjne ceny, to atuty które sprawiły, że jesteśmy niezwykle zadowoleni ze współpracy z tą firmą.”

 

dr Daria Pakulska

Instytut Medycyny Pracy im. prof. dra med. Jerzego Nofera

„Osobiście współpracowałam z Panem Franciszkiem, który kompleksowo ze zwykłego pomysłu naszkicowanego na kartce stworzył idealny katalog przedstawiający Naszą firmę i partnerów. Nigdy nie było żadnego problemu lub zwlekania z poprawkami - niezależnie od tego czy była to zmiana całej koncepcji, wymiana jednego słowa, przecinka, przesunięcia zdjęcia itp. Jeszcze raz dziękuję za cierpliwość i szczerze polecam :)”

 

Julia Gąsior,

Specjalista ds. administracji

PSG EKOENERGIA

Szukasz kompleksowych rozwiązań? Zapraszamy do współpracy!

Zapewniamy profesjonalne projektowanie druków akcydensowych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę, zarówno techniczną, kreatywną, jak i prawną. To wszystko sprawia, że od lat tworzymy akcydensy dla małych i dużych podmiotów z Polski i kilku innych krajów europejskich. Zachęcamy do kontaktu!

Formularz kontaktowy

Napisz lub zadzwoń!

Zgoda na kontakt

Telefon

Adres

ul. Kapelanka 12,
30-347 Kraków

}

Godziny pracy

Pon. – Pt.: 8.00 – 17.00
Weekend: Zamknięte