projektowanie Etykiet

Jak wskazują badania rynku, większość klientów podejmuje decyzje zakupowe już w sklepie i to niedługo przed udaniem się do kasy. A to oznacza, że sporą liczbę produktów, które kupimy, wybierzemy wędrując między półkami. I to zwykle na podstawie pierwszego wrażenia. Dlatego etykieta umieszczana na produktach musi być po prostu świetna, przyciągnąć wzrok, zaintrygować, wzbudzić pragnienie posiadania i skutecznie zachęcić do zakupu.

Stworzenie dobrej naklejki, czyli takiej, która sprzedaje, będzie wymagać od projektanta nie tylko znajomości grafiki, ale i zachowań zakupowych konsumentów, umiejętności posługiwania się obrazem, który przemawia i przekonującą treścią. A także wieloma rzadkimi umiejętnościami, którymi dysponują członkowie naszego zespołu – młodzi, otwarci i energiczni absolwenci najlepszych szkół plastycznych. Projektowanie etykiet, zwiększających Twoją sprzedaż, to dla nich wyzwanie, któremu z łatwością podołają!

Projektowanie etykiet

Projektowanie etykiet to złożony proces, u podstaw którego leży doskonały warsztat twórcy, bezbłędne wyczucie potrzeb odbiorcy produktu, a także znajomość wizji producenta, zleceniodawcy, czy nawet tożsamości i DNA marki. Dlatego każdą pracę nad projektem rozpoczynamy od szczegółowych rozmów z klientami, rozpoznania preferowanej strategii marketingowej i rozważenia najbardziej atrakcyjnych pomysłów.

Jako profesjonaliści wiemy, jaki procent idei klienta uda się wprowadzić w życie i w jaki sposób tworzyć projekty etykiet, które będą optymalnie atrakcyjne i wysokiej jakości, a jednocześnie możliwe do wprowadzenia do druku i mieszczące się w przystępnej cenie. Nasi projektanci i graficy pracują dla klienta i udowadniają, że choć nie każdy pomysł możliwy jest do realizacji w stu procentach według wizji zleceniodawcy, każdy z nich uda się zmodyfikować tak, by powstała etykieta idealna, atrakcyjna wizualnie, aktywizująca sprzedaż, ciesząca właściciela marki i zaspokajająca potrzeby klienta.

Projektowanie etykiet

Proces projektowania etykiet

Projektowanie etykiet, jakie oferujemy, ma jeden nadrzędny cel – stworzenie produktu maksymalnie atrakcyjnego wizualnie i pod względem przekazu, a co za tym idzie, przyciągającego klientów i zwiększającego sprzedaż. Liczy się odpowiedni kształt etykiet, właściwe rozmieszczenie elementów obrazu na powierzchni, wartościowy tekst i dopełniająca obrazu całości kolorystyka. Szata graficzna musi być idealnie dobrana, a korzyści z zakupu – wyeksponowane.

Projekty etykiet rozpoczynamy od określenia kształtu naklejki, który powinien być optymalnie dopasowany do bryły i rodzaju opakowania oraz charakteru produktu. Musi też pomieścić wszystkie niezbędne informacje, w tym tekstowe, dobrze układać się na produkcie, przyciągać uwagę, a jednocześnie nie przytłaczać. Stworzenie szkicu, a następnie stworzenie grafiki dla takiego produktu to zadanie dla wytrawnego projektanta i wizjonera, który zdecydowanie zna się na rzeczy. Znajdziesz go w naszym zespole!

  Kluczowe aspekty projektowania etykiet produktowych


  Projektowanie etykiet jest kluczowym elementem skutecznego przekazu informacji o produkcie. Aby zapewnić skuteczność przekazu na etykietach, kładziemy szczególny nacisk na wiele ważnych aspektów, takich jak:

   

  • odpowiednie rozmieszczenie elementów graficznych, aby stworzyć czytelny, logiczny układ – w centralnych i dobrze widocznych miejscach umieszczamy kluczowe informacje, jak nazwa produktu, logo marki i ważne cechy produktu,
  • atrakcyjna kolorystyka przyciągająca uwagę konsumentów – wybieramy odpowiednie barwy i ich natężenia, uwzględniając zarówno identyfikację wizualną marki, jak i emocje, które chce się wywołać u odbiorców,
  • czytelna typografia – zwracamy uwagę na wybór odpowiedniego fontu i rozmiaru liter, co jest istotne dla czytelności etykiety, tworzymy więc tekst łatwy do odczytania nawet z pewnej odległości,
  • przejrzystość informacyjna i dostosowanie do przepisów prawa – kluczowe informacje typu nazwa produktu, składniki i daty ważności umieszczamy w sposób, który pozwala konsumentom łatwo je zlokalizować,
  • unikatowość i oryginalność – wiemy, jak na dzisiejszym konkurencyjnym rynku ważne jest, aby etykieta wyróżniała się spośród innych produktów; projektując oryginalne wzornictwo, przyciągamy uwagę konsumentów,
  • odzwierciedlanie tożsamości marki i tworzenie spójnej estetyki, która buduje rozpoznawalność,
  • odpowiednie materiały i techniki druku mające istotny wpływ na jakość i trwałość etykiety – podkreślamy walory produktu poprzez odpowiedni dobór narzędzi,
  • testowanie i analiza efektywności przekazu – ważne jest bazowanie na badaniach rynkowych, testach użytkowania i interpretacji danych zwrotnych od klientów, co pozwala na ocenę skuteczności etykiety; projektowanie powinno uwzględniać wprowadzanie ewentualnych poprawek, które udoskonalą projekt i wywołają lepsze rezultaty sprzedażowe.

  Projektowanie etykiet online? Tylko dla niewymagających!

  W dzisiejszych czasach, gdzie technologia i internet odgrywają coraz większą rolę, kreator etykiet online staje się popularnym narzędziem w procesie ich tworzenia. Dzięki niemu możliwe jest projektowanie w prosty i intuicyjny sposób, bez konieczności dysponowania zaawansowaną wiedzą z zakresu grafiki czy programowania. No właśnie, bo jak mówią – diabeł tkwi w szczegółach! Bez wiedzy i umiejętności możemy liczyć co najwyżej na szybkie efekty i powtarzalne rozwiązania. Nie łudźmy się jednak, że tworzenie etykiet online może zastąpić skomplikowany proces pracy nad naprawdę ujmującą, oryginalną i niezwykłą etykietą, która przyciąga uwagę, zwiększa wartość produktu i nakłania do zakupu.

  Kreator oferuje gotowe szablony i elementy graficzne, które co prawda można do pewnego stopnia dostosować do swoich potrzeb, ale nie gwarantują one unikatowości projektu. Jeśli zależy Ci na zupełnie nowym i oryginalnym produkcie, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług biura graficznego i współpraca z doświadczonymi projektantami, takimi jak graficy z zespołu Fesido. Pamiętaj, że tylko człowiek potrafi w pełni skorzystać z kreatywności i wiedzy, aby stworzyć unikalne i dopasowane do potrzeb klienta projekty. Zapraszamy do współpracy!

  Szukasz kompleksowych rozwiązań?
  Zapraszamy do współpracy!

  Profesjonalnie stworzone projekty etykiet to nie tylko ładne obrazki. To wielka szansa na budowanie świadomości marki, kreowanie i podtrzymywanie pozytywnego wizerunku w oczach konsumentów, zarówno obecnych, jak i przyszłych. Dobrze opisany i wyeksponowany produkt, który wzbudza zaufanie i pożądanie, dobrze się sprzedaje i potrafi na długo zająć miejsce na liście niezbędnych potrzeb konsumenta.

  Stworzymy dla Ciebie etykiety, które spowodują, że stali klienci z radością sięgać będą po produkty, które już znają. Odświeżymy już istniejące, by zaktualizować je, unowocześnić je i dopasować do nowych standardów. Dla wprowadzanych na rynek produktów, dzięki odpowiednim etykietom, zbudujemy świadomy i konsekwentny wizerunek Twojej marki, który da szansę na zaistnienie i zapracuje na sukces na rynku pełnym konkurencyjnych produktów.

  Formularz kontaktowy

  Napisz do nas!

  Zgoda na kontakt

  Telefon

  Umów rozmowę poprzez formularz kontaktowy

  Adres

  ul. Kapelanka 12,
  30-347 Kraków

  }

  Godziny pracy

  Pon. – Pt.: 8.00 – 17.00
  Weekend: Zamknięte