Tworzenie grafik na social media

Poznaj szczegóły!

Tworzenie grafik na social media

Firmowa strona internetowa nie jest już jedyną słuszną formą reklamy online. Do wyszukiwania ofert klienci coraz chętniej używają mediów społecznościowych, a firmy aktywnie prowadzące social media są postrzegane jako bardziej nowoczesne i zaangażowane w komunikację z klientem. Trudno jednak wyobrazić sobie fanpage’a bez kreatywnej oprawy graficznej. Profesjonalna i spersonalizowana grafika na Facebooka to krok w stronę zwiększenia rozpoznawalności i atrakcyjności marki. Postaw na komunikację wizualną i korzystaj z unikalnych grafik tworzonych specjalnie dla Ciebie!

Rodzaje grafik na Facebooka i Instagrama

Tworzenie grafik na social media wymaga wiedzy i doświadczenia. Nie wystarczy zaprojektować efektowną grafikę – trzeba jeszcze dopasować wymiary grafik na Facebooka i Instagrama do obowiązujących wytycznych. Znajomość reguł gry daje nam duże pole do popisu, gdyż media społecznościowe to rewelacyjne środowisko do promowania marki i utrzymywania relacji z klientem.

Do najpopularniejszych rodzajów grafik na FB i IG zaliczamy:

 • zdjęcie profilowe,
 • grafiki na zdjęcie w tle na Facebooku,
 • pionowe zdjęcia do postów pionowych,
 • poziome zdjęcia do postów poziomych,
 • grafiki na fanpage,
 • karuzelę reklamową,
 • okładki wydarzenia,
 • stories na Facebooku i Instagramie.
Rodzaje grafik na Facebooka

Wymiary grafik na Facebooka i Instagrama – dlaczego to takie ważne?

Rodzaje grafik na Instagrama

Aktualne wymiary grafik na Instagrama i Facebooka to wytyczne, które ulegają dynamicznym zmianom. Każdy wymieniony wyżej rodzaj grafiki musi być zgodny z obowiązującymi wymiarami. Dlaczego? Nieodpowiednie wymiary grafik na Facebooka i Instagrama mogą skutkować automatycznym wykadrowaniem, a co za tym idzie niższą jakością zdjęć, zakłóceniem czytelności i zmniejszeniem atrakcyjności grafik. Automatyczne kadrowanie może na przykład skutkować obcięciem istotnej informacji, co ma znaczenie dla prawidłowego odbioru komunikatu. Aby zapobiec takiej sytuacji, niezbędne jest śledzenie aktualnych wymiarów rekomendowanych przez portale społecznościowe.

Przykład: aktualne wymiary grafiki na zdjęcie w tle na Facebooku to minimum 400 x 150 pikseli. Na komputerach taka grafika wyświetlana jest jako obraz o wymiarach 820 x 312 pikseli, a w smartfonach są to wymiary 640 x 360 pikseli. Można również wpłynąć na szybkość czasu wczytywania, zamieszczając zdjęcie w tle w formie pliku sRGB JPG o wymiarach 851 x 315 pikseli i rozmiarze do 100 KB (dane na lipiec 2021 r.).

Profesjonalne studio graficzne zna obowiązujące wymiary grafik na Instagrama i Facebooka, dlatego jest w stanie przygotować projekty w pełni dopasowane do wymagań mediów społecznościowych. Wytyczne te ulegają częstym zmianom, dlatego tworzenie grafik na social media z Fesido to gwarancja bycia na czasie z wszelkimi aktualizacjami.

Dlaczego warto zlecać tworzenie grafik na social media?

Unikalna grafika na FB to taka, która powstaje na specjalne zamówienie. Taką grafikę tworzy się od zera, nie korzystając z gotowych szablonów i wzorów. Grafiki na Facebooka projektowane przez profesjonalne studio graficzne, zapewniają szereg korzyści, zwiększając atrakcyjność firmowych mediów społecznościowych.

Jakie korzyści przynosi zamawianie grafik na social media?

 • Unikalne grafiki na Facebooka zapewniają spójną identyfikację wizualną marki, między innymi poprzez dopasowanie kolorystyki i typografii.
 • Zaprojektowana na zamówienie grafika na Facebooka nawiązuje do prowadzonej działalności i zapewnia marce niepowtarzalność.
 • Profesjonalne projekty graficzne zwiększają przejrzystość treści i atrakcyjność oferty.
 • Studio graficzne zna obowiązujące wymiary grafik na Facebooka, dlatego przygotowuje projekty idealnie dopasowane do wymagań mediów społecznościowych.
 • Studio graficzne zna obowiązujące trendy i tworzy grafiki, które są chętnie lajkowane przez użytkowników.
 • Posty z dobrze dopasowanymi grafikami są bardziej atrakcyjne dla użytkowników, dlatego przyciągają więcej odbiorców.
Grafika na social media

Projektowanie grafiki na Facebooka – krok po kroku

Chcesz zamówić unikalne grafiki na media społecznościowe, które wyróżnią Twoją firmę i zwiększą zasięgi? Nie mogłeś lepiej trafić! Specjalizujemy się w projektowaniu graficznym na potrzeby social media, dlatego wiemy, jakiego rodzaju komunikacja wizualna jest atrakcyjna dla Twoich klientów.

Tworzenie grafik na social media odbywa się w 4 krokach:

Przygotowanie

Na początku zapoznajemy się z profilem działalności firmy i przeprowadzamy szczegółowy wywiad dotyczący Twoich oczekiwań. Określamy grupę docelową, analizujemy fanpage konkurencji i ustalamy elementy, które zapewnią spójność naszym projektom graficznym. Należą do nich m.in. kolorystyka i typografia. Dbamy przy tym o czytelność i przejrzystość grafik oraz wykorzystanie kolorów charakterystycznych dla marki (np. obecnych w logo). Bierzemy również pod uwagę kontrasty przyciągające uwagę odbiorców i dobieramy styl, w którym utrzymana będzie komunikacja wizualna marki.

Projektowanie

Tworząc grafiki na Facebooka i Instagrama, za wszelką cenę unikamy przypadkowości. Użytkownik przeglądający feed marki powinien natrafić na materiały spójne pod względem graficznym. Taki zabieg ma dodatkowy atut: istnieje większa szansa, że nowy post przykuje uwagę użytkownika, który zna już Twój styl. W naszym młodym zespole pracują kreatywni absolwenci ASP, którzy dysponują wiedzą i narzędziami niezbędnymi do tworzenia unikalnych treści wizualnych. Zapewnimy Ci rozpoznawalność i unikalność, czyli coś, czego nie dadzą Ci nawet najdroższe zdjęcia stockowe.

Tworzenie grafik na social media z Fesido – dlaczego my?

Grafika na Facebooka musi być nie tylko kreatywna, lecz również zgodna z wytycznymi. Wszystkie grafiki powstają z myślą o konkretnym miejscu zamieszczenia (np. grafiki na zdjęcie w tle na Facebooku, stories czy zdjęcia do postów). Po akceptacji projektu upewniamy się, że przygotowane materiały są zgodne z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi wymiarów grafik na FB i IG. Jesteśmy perfekcjonistami, dlatego automatyczne kadrowanie jest czymś, co na pewno nam się nie przytrafi.

social media grafika

Tworzenie grafik na social media z Fesido – dlaczego my?

Celem grafiki na Facebooka jest zwrócenie uwagi użytkownika i sprawienie, by w gąszczu scrollowanych postów zatrzymał się właśnie na naszym komunikacie. W Fesido tworzymy kreatywne, a zarazem proste grafiki dopasowane do grupy docelowej, jaką są odbiorcy mediów społecznościowych. Każda grafika na FB i IG jest przy tym spójna z elementami identyfikacji wizualnej marki i zaprojektowana na indywidualne zamówienie.

Nie stosujemy gotowych szablonów, a podczas pracy korzystamy z najnowszego sprzętu i najlepszego oprogramowania graficznego. Nasza oferta obejmuje także projektowanie graficzne i dwuwymiarowe, dlatego rozpoczynając współpracę z Fesido, możesz zamówić także projekty plakatów, ulotek i gadżetów firmowych w spójnej szacie graficznej, charakterystycznej dla Twojej marki.

Napisz lub zadzwoń i poznaj szczegóły oferty!

Formularz kontaktowy

Napisz do nas!

Cel

Zgoda na kontakt

Telefon

Umów rozmowę poprzez formularz kontaktowy

Adres

ul. Kapelanka 12,
30-347 Kraków

}

Godziny pracy

Pon. – Pt.: 8.00 – 17.00
Weekend: Zamknięte