Projektowanie opakowań

Poznaj szczegóły!

Opakowania

Świetne, wysokiej klasy projekty graficzne każdego typu

Chcesz mieć świetne logo, plakat, wizytówkę? Szukasz firmy, która wykona dla Ciebie projekty graficzne folderów reklamowych i katalogów, broszur i ulotek? A może potrzebujesz wyjątkowych i oryginalnych zaproszeń na ślub i wesele? Wszystko to i znacznie więcej znajdziesz w Fesido! Projektujemy, omawiamy, dopasowujemy i wzbogacamy. Jesteśmy fachowi, otwarci, kreatywni i ekologiczni. Wszystko po to, by tworzyć wysokiej klasy, estetyczne i atrakcyjne wizualnie prace, które przyciągają spojrzenia, budzą podziw i pomagają rozwijać Twój biznes.

Projektowanie graficzne

w Fesido to proces, który obejmuje zarówno szczegółowy wywiad z klientem dotyczący ogólnej wizji projektu i preferencji, konsultacje i wspólne ustalenia, jak i przygotowanie wysokiej klasy konspektu graficznego. Nie bazujemy na szablonach, nasze prace są oryginalne pod każdym względem, zindywidualizowane i dopasowane do potrzeb zamawiającego. W naszej ofercie znajdziesz projekty graficzne na potrzeby stron internetowych i przeznaczone do druku.

Opakuj swój pomysł w należy sposób!

Projekt opakowania

Wiemy, ile trudu i zachodu kosztuje wypuszczenie nowego produktu na rynek. To tygodnie, jeśli nie miesiące analiz, projektów, konceptów, ustaleń. Te składowe pozostają jednak dla klientów niewiadome i nie można oczekiwać, że nabędą to, co oferujemy, w podzięce za naszą pracę włożoną w przedsięwzięcie. Dlatego nie bagatelizujmy innego, przypuszczalnie nawet najważniejszego elementu całego procesu – projektu opakowania. Małe fortuny przeznaczone na marketing mogą nie pomóc, jeśli to, z czym potencjalny nabywca będzie miał kontakt na półce sklepowej – opakowanie – nie wyda mu się atrakcyjne.

W naszym studiu graficznym Fesido projektowaniem graficznym opakowań zajmujemy się na porządku dziennym, dlatego możemy o tym całkiem sporo powiedzieć. Istnieje bowiem wiele niuansów, które należy rozpatrzeć.

Co bierzemy pod uwagę przy projektowaniu opakowania?

Proces tworzenia opakowań

Zdajemy sobie doskonale sprawę, że produkt i opakowanie muszą się wzajemnie uzupełniać, tworząc spójną całość. Nie będzie więc możliwe stworzenie eleganckiego projektu opakowania bez uprzedniego zebrania szeregu informacji o produkcie i firmie oraz ustalenia wspólnych założeń dotyczących finalnego efektu. Co się na nie składa?

Pierwszym krokiem jest poznanie firmy: jej wartości, celów, wizerunku, misji. Te marki, które otwarcie informują o takich aspektach, zyskują w oczach klientów na autentyczności – to z kolei przekłada się na parametry bardziej mierzalne, czyli sprzedaż i rozpoznawalność.

Dobrze zaprojektowane opakowanie powinno być niczym ogniskowa wszystkich tych elementów – nie tylko sprawnie komunikować je odbiorcy, ale także dopowiadać i sprawiać odpowiednie wrażenie.

Poznaliśmy firmę, poznaliśmy markę – czas poznać produkt. To debiut czy któraś już premiera dla danej firmy? Czy będzie kontynuacją wypuszczonych już produktów danej marki na rynek, odcinać się całkowicie, a może świadomie nawiązywać, będąc jednak dystynktywnym? Do kogo jest kierowany, do jakiej branży należy? Projekt opakowania musi w końcu przedstawić go w atrakcyjny sposób, jednocześnie informując o jego typie i rodzaju. Na jego podstawie potencjalny nabywca lub nabywczyni stwierdzi, że ma do czynienia z produktem z kategorii premium, ekskluzywnym, eko; to podyktuje jego lub jej dalsze zachowanie konsumenckie.

Ideą, która dobrze to oddaje, jest stwierdzenie kanadyjskiego filozofa Marshall MacLuhana: the medium is the message. Naszą wiadomością dla świata jest filozofia naszej marki, a naszym nośnikiem – opakowanie.

Jak przebiega projektowanie graficzne opakowań?

Elementy projektu

Jak wspomnieliśmy, prawdziwą potęgą odpowiedniej grafiki jest to, że nie tylko informujemy, ale też sugerujemy. Taki efekt oczywiście nie bierze się znikąd i uzyskanie go wymaga gruntownego, skrupulatnego przemyślenia wszelkich elementów składowych projektu.

Key visual

Nasi graficy zaczną od przeanalizowania aktualnego key visual marki – wyciągną z niego esencję, która następnie stanie się bazą do kreatywnej burzy mózgów dla nowego projektu. Ważny jest dla nas efekt spójności tudzież ewolucji, a nie niespodziewanego zerwania z dotychczasowym wizerunkiem, nawet jeśli w przypuszczalnie kreatywny sposób – choć oczywiście decyzję pozostawiamy zleceniodawcy.

Po trochu wynikającym z powyższego, a po trochu wymagających indywidualnego ustalenia aspektem jest paleta barw, czcionka, zastosowane grafiki czy zdjęcia.

Wielkość

Typ opakowania, w którym dystrybuować będziemy produkt, warunkuje ilość (i kształt) miejsca dostępnego na graficzne projektowanie opakowania. Bez obaw – fizyczne ograniczenia nie przekładają się w żaden sposób na pomniejszenie naszej kreatywności. Jeśli miejsca będzie mniej, zaadoptujemy odpowiednio projekt.

Kształt

Jeśli chodzi o kształt, większość produktów na sklepowych półkach znajdziemy w konwencjonalnych pudełkach o kształtach prostopadłościanu. To powszechnie przyjęta klasyka, natomiast nasi graficy nie traktują jej jako wyznacznik, a jedynie punkt odniesienia – sam kształt może być na tyle fantazyjny, na ile pozwala nam wyobraźnia, budżet, ograniczenia surowca oraz względy logistyczne – produkt wszak sam się nie będzie dystrybuował.

Czasem jednak trzymanie się norm okaże się zasadniejsze niż twórcze eksperymenty, dlatego też zawsze przedstawimy kilka alternatyw. Wiemy, że poza popisem kreatywności opakowanie musi być również funkcjonalne oraz niejako pasujące do produktu. Nasi graficy takie niuanse czują doskonale, zatem każda z ich propozycji z pewnością zbalansuje wszystkie te elementy.

Elementy obowiązkowe

W zależności od produktu na projekcie opakowania znaleźć się także muszą wszelkie prawnie wymagane elementy – takie jak skład, kod kreskowy, ostrzeżenia, niezbędne formułki. Traktujemy je najczęściej jako obowiązkowy dodatek, który zaburza wizję, z tego powodu nie przykłada się do nich zazwyczaj zbyt dużej uwagi, dodając je w rogach na białym tle. Nie wygląda to niestety zbyt dobrze. W Fesido nie pozwalamy im jednak popsuć artystycznej wizji i kunsztu całości, mając na nie każdorazowo jakiś pomysł i czyniąc z nich interesujący dodatek.

Projektowanie opakowań w studiu graficznym Fesido

Studio graficzne fesido

Wiemy, jaka jest esencja dobrego projektu opakowania – wzbudzić w odbiorcy emocje. A najlepiej jedną, konkretną emocję – chęć nabycia produktu.

Uniwersalnej formuły nie ma – formułą jest bowiem poznanie specyfiki produktu, wyodrębnienie jego najważniejszych charakterystyk oraz znalezienie sposobu, by przedstawić je w atrakcyjnej dla klienta formie. Przyciągniemy zatem uwagę nie tylko jakością samego wyrobu, ale również walorem estetycznym.

Jak widać, rzeczy do wzięcia pod uwagę jest naprawdę sporo – na szczęście nie musisz się tym zajmować sam/sama! Wystarczy zgłosić się do Fesido, gdzie sztab doświadczonych grafików i projektantów z zapałem i chęcią podołania wyzwaniu stworzy dla Ciebie projekt opakowania nie tylko odpowiadający wszelkim potrzebom, ale również zachwycający wizualnie. Biegle operujemy konwencjami, mamy przy tym bezbłędne wyczucie stylu, a to gwarancja zadowolenia z uzyskanego efektu.

Możesz zgłosić się do nas z garścią luźnych sugestii lub wyraźnym, gotowym niemal szkicem – zadbamy o to, by w każdym przypadku efekt był taki, jak sobie tego zażyczysz. Pracujemy na nowoczesnym oprzyrządowaniu, więc jesteśmy w stanie użyć szerokiego spektrum technik, by osiągnąć ustalony cel – technologia u nas działa w naszej służbie. Projekt zostanie dostarczony do Ciebie w postaci cyfrowej, będąc cały czas dostępnym w chmurze, a o bezpieczeństwo plików nie musisz się martwić – podchodzimy do tego z największą uwagą.

N

Jakość

N

Terminowość

N

Unikalny design

N

Otwartość na zmiany

N

Kompleksowość

N

Stawiamy na rozwój

Bezpieczne, cyfrowe projekty graficzne – tylko dla Ciebie!

Projekty graficzne

Wszystkie projekty graficzne, jakie tworzymy, zabezpieczone są przed nieuprawnionym dostępem i przed kradzieżą. Nie musisz obawiać się, że dostaną się w niepowołane ręce, zostaną skopiowane lub powielone. Dla Twojego bezpieczeństwa szyfrujemy je i tworzymy zapasową wersję, na wypadek zagubienia lub utraty. Projekty wysyłamy do klienta w bezpieczny sposób i zawsze z gwarancją zadowolenia!

katalog firmowy

Projekty graficzne

Dysponując ogromną wiedzą techniczną, plastyczną i marketingową oraz znajomością najlepszych programów graficznych, jesteśmy w stanie przygotować dla Ciebie każdego rodzaju projekty graficzne. Cennik naszych usług będzie zawsze odpowiadać poziomowi komplikacji zadania i jego czasochłonności, jednocześnie pozostając jedną z najbardziej atrakcyjnych propozycji na rynku.

Projektowanie graficzne

to nasza pasja i nasz codzienność. Przy komputerach pracujemy od lat i wiemy, co się podoba oraz jak zrobić niemal każdy projekt. Współpracujemy z wysokiej klasy drukarnią, więc Twoimi pracami możemy zająć się kompleksowo.

W Fesido przygotujemy dla Ciebie projekty graficzne materiałów:

Komercyjnych

wszelkiego typu ulotki, broszury …

Rozrywkowych i kulturalnych

magazyny, plakaty, okładki …

Osobistych

zaproszenia, bilety, branding …

Zobacz nasze portfolio

Kliknij w obrazek i dowiedz się więcej!

Opakowanie
WEPA

Opakowanie
Zamvinex

„Powierzyliśmy Fesido kompleksową obsługę graficzną konferencji naukowej „Wojna i morze…” Profesjonalizm w kontaktach z klientem, elastyczność, kreatywne projekty, terminowość i konkurencyjne ceny, to atuty które sprawiły, że jesteśmy niezwykle zadowoleni ze współpracy z tą firmą.”

 

Wirginia Węgilińska,

Kustosz, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

„Powierzyliśmy Fesido kompleksową obsługę graficzną konferencji naukowej „Wojna i morze…” Profesjonalizm w kontaktach z klientem, elastyczność, kreatywne projekty, terminowość i konkurencyjne ceny, to atuty które sprawiły, że jesteśmy niezwykle zadowoleni ze współpracy z tą firmą.”

 

dr Daria Pakulska

Instytut Medycyny Pracy im. prof. dra med. Jerzego Nofera

„Osobiście współpracowałam z Panem Franciszkiem, który kompleksowo ze zwykłego pomysłu naszkicowanego na kartce stworzył idealny katalog przedstawiający Naszą firmę i partnerów. Nigdy nie było żadnego problemu lub zwlekania z poprawkami - niezależnie od tego czy była to zmiana całej koncepcji, wymiana jednego słowa, przecinka, przesunięcia zdjęcia itp. Jeszcze raz dziękuję za cierpliwość i szczerze polecam :)”

 

Julia Gąsior,

Specjalista ds. administracji

PSG EKOENERGIA

Projektowanie graficzne

to nasza pasja i nasz codzienność. Przy komputerach pracujemy od lat i wiemy, co się podoba oraz jak zrobić niemal każdy projekt. Współpracujemy z wysokiej klasy drukarnią, więc Twoimi pracami możemy zająć się kompleksowo. Jeśli gotowe, profesjonalnie opracowane i stworzone projekty to za mało i nie masz ochoty na własną rękę szukać odpowiedniej drukarni – nic straconego. Zlecimy wydruk i dostarczymy Twoje ulotki, foldery, wizytówki, plakaty i wszystko, czego potrzeba – prosto do Twoich rąk!

Formularz kontaktowy

Napisz lub zadzwoń!

Zgoda na kontakt

Telefon

Adres

ul. Kapelanka 12,
30-347 Kraków

}

Godziny pracy

Pon. – Pt.: 8.00 – 17.00
Weekend: Zamknięte