Profesjonalne projektowanie Instrukcji Obsługi

Instrukcja obsługi to nic innego jak tylko zbiór zasad dotyczących użytkowania danego urządzenia, maszyny czy oprogramowania. I choć wydaje się prostym zestawem porad i wskazówek, wcale niełatwo ją stworzyć. Większość instrukcji, kompilacji tekstu, zdjęć i obrazków, wymagać będzie wielu umiejętności i znajomości co najmniej kilku programów. Trzeba odpowiednio zredagować i złamać tekst, w konkretne miejsca wstawić zdjęcia oraz grafiki i rozplanować całość tak, by była czytelna i przejrzysta. Szczególnie w przypadku instrukcji obsługi maszyn i urządzeń przyda się też znajomość podstawowych aspektów prawnych, którym podlegają te dokumenty.

Jeśli zależy Ci na tym, by instrukcje obsługi Twoich produktów były wysokiej jakości, estetyczne, czytelne i intuicyjne – zdaj się na specjalistów! W Fesido stworzymy potrzebne materiały w formie, jakiej potrzebujesz, tekstowo-obrazkowej, graficznej bądź w postaci prezentacji. Gwarantujemy, że efekt naszej pracy będzie można z dumą dołączać do sprzedawanych produktów. Profesjonalnie przygotowana instrukcja obsługi znacząco zwiększy wartość Twojej oferty.

Przygotowanie projektu instrukcji

W Fesido zajmiemy się kompleksowym przygotowaniem projektów instrukcji dla produktów z dowolnej branży. Rozpoczniemy od wywiadu z klientem, poznania jego preferencji i zebrania niezbędnych informacji technicznych dotyczących oferowanych przez niego towarów i usług. Na podstawie zdjęć, szkiców, opisów bądź wskazówek wykonamy graficzne wizualizacje, które, dopełnione tekstem, stworzą czytelne projekty instrukcji dla każdej oferty.

Pracując nad grafiką, zawsze staramy się zachować spójność stylistyczną i wizerunkową z marką produktu. Odpowiednio dobieramy font i dopasowujemy paletę barw, tworząc kolorystyczną oprawę charakterystyczną dla brandu. Projektowanie instrukcji na tym etapie to ważny element pracy, który przekłada się na postrzeganie marki w oczach klientów. Dobrze wykonany i dopracowany w szczegółach projekt graficzny instrukcji udoskonala produkt. Dobrze wiemy, że idealna instrukcja to nie tylko karteczka ze wskazówkami i poradami, ale ważna część towaru, która porządnie zaprojektowana, znacząco zwiększa jego wartość.

  Zasady tworzenia instrukcji obsługi

  Instrukcja obsługi musi być przede wszystkim przejrzysta i zrozumiała. Nie powinna pozostawiać wątpliwości co do sposobu użycia produktu czy urządzenia. Dlatego do jej pisania stosuje się proste, czytelne zdania, a często nawet ich równoważniki o wartości ściśle merytorycznej, pozbawione zbędnych ozdobników stylistycznych. Instrukcja powinna być skonstruowana tak, by po jej przeczytaniu użytkownik dokładnie wiedział, jak używać produktu, którego dotyczy oraz – co równie ważne, jak go nie używać. To ostatnie jest istotne z uwagi na ryzyko zranienia się przez użytkownika bądź uszkodzenia sprzętu.

  Dlatego tworzenie instrukcji obsługi odbywa się zawsze zgodnie z określonymi zasadami i wytycznymi:

  • Należy używać precyzyjnego języka, dostosowanego do odbiorcy.
  • Wszelkie polecenia muszą być uporządkowane według kolejności wykonywania.
  • Tekst zapisany w punktach ułatwia orientację.
  • Grafiki i ilustracje powinny być możliwie proste i czytelne.
  • Obowiązuje stały układ tekstu: od tytułu i opisu urządzenia, przez objaśnienie poszczególnych czynności, po ewentualne uwagi.
  instrukcje obsługi
  projektowanie instrukcji obsługi

  Tworzenie instrukcji obsługi w fesido

  Tworzenie instrukcji obsługi przebiega u nas wieloetapowo, z uwzględnieniem standardów powstawania tego typu dokumentów. Poszczególne elementy omawiamy z klientem, tak aby mieć pewność, że projektowanie instrukcji toczy się w odpowiednim tempie i że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Zależy nam na zadowoleniu klienta, dlatego chcemy mieć pewność, że wszystko zostało dokładnie ustalone, a zleceniodawca otrzyma to, czego oczekiwał.

  Nasi pracownicy doskonale wiedzą, jak napisać instrukcję obsługi każdego typu. Dysponujemy odpowiednimi kwalifikacjami, znajomością reguł i doświadczeniem potrzebnym, by wykonać zarówno projekty instrukcji, jak i przygotować je do publikacji, druku i zapisania w dowolnym formacie. W zależności od potrzeb i preferencji zleceniodawcy w Fesido powstają wysokiej klasy instrukcje dowolnego typu: cyfrowe, jednostronicowe wydruki czy wielokartkowe książeczki.

  Zaawansowane narzędzia dla profesjonalnych instrukcji

   

  Profesjonalne oprogramowanie graficzne i edytorskie, jakim dysponujemy, umożliwia tworzenie zaawansowanych układów, składu tekstu i operacji z grafiką. Korzystanie z nich daje naszym projektantom większą elastyczność i precyzję w procesie tworzenia instrukcji obsługi i umożliwia budowanie atrakcyjnych i interaktywnych elementów, takich jak animacje, infografiki czy wideo wzbogacające doświadczenie użytkownika i ułatwiające zrozumienie prezentowanych informacji. Jest to niezwykle ważne, bo przejrzystość instrukcji przekłada się na wyższe zadowolenie i satysfakcję użytkowników podczas korzystania z produktu.

  Oprogramowanie graficzne pozwala na tworzenie atrakcyjnych układów strony, w których tekst, obrazy i grafiki są rozmieszczone czytelnie i harmonijnie. Można dostosować fonty, rozmiar tekstu oraz grafik i style tekstu, aby zapewnić przejrzystość i zrozumiałość. Manipulowanie grafiką pozwala natomiast na dodawanie ilustracji, schematów, diagramów czy zdjęć, które ułatwiają zrozumienie kroków i procedur w instrukcji obsługi. Dodatkowo narzędzia edytorskie umożliwiają łatwe zarządzanie treścią instrukcji – możemy szybko aktualizować informacje i wprowadzać zmiany w tekście czy obrazach, co jest niezwykle istotne, gdy Twoje produkty ulegają zmianom. Dzięki temu sprawnie tworzymy instrukcje obsługi dostosowane do nowych wersji produktów lub wprowadzamy poprawki zgodnie z feedbackiem od użytkowników.

  instrukcja obsługi dla dzieci

  Szukasz kompleksowych rozwiązań?
  Zapraszamy do współpracy!

  Formularz kontaktowy

  Napisz do nas!

  Wersja

  Wersja językowa

  Zgoda na kontakt

  Telefon

  Umów rozmowę poprzez formularz kontaktowy

  Adres

  ul. Kapelanka 12,
  30-347 Kraków

  }

  Godziny pracy

  Pon. – Pt.: 8.00 – 17.00
  Weekend: Zamknięte