Projektowanie publikacji

Poznaj szczegóły!

Projektowanie publikacji

Świetne, wysokiej klasy projekty graficzne każdego typu

Przy projektowaniu publikacji obok treści ogromne znaczenie ma ich warstwa wizualna oraz zgodność ze ścisłymi wytycznymi różnych organów publikujących. Odpowiednia forma graficzna sprawia, że publikacja jest znacznie czytelniejsza, łatwiejsza w odbiorze i umożliwiająca lepsze zrozumienie umieszczonych w niej treści. Z tego powodu tworzenie publikacji – zarówno tych podstawowych (na przykład artykułów do czasopism), jak i rozbudowanych monografii naukowych – warto zlecić doświadczonym ekspertom z renomowanego studia graficznego Fesido.

Projektowanie graficzne

w Fesido to proces, który obejmuje zarówno szczegółowy wywiad z klientem dotyczący ogólnej wizji projektu i preferencji, konsultacje i wspólne ustalenia, jak i przygotowanie wysokiej klasy konspektu graficznego. Nie bazujemy na szablonach, nasze prace są oryginalne pod każdym względem, zindywidualizowane i dopasowane do potrzeb zamawiającego. W naszej ofercie znajdziesz projekty graficzne na potrzeby stron internetowych i przeznaczone do druku.

Projektowanie publikacji papierowych

Rodzaje publikacji papierowych

Publikacje papierowe można podzielić na kilka rodzajów w zależności od zawartości, ilości treści i podejścia do przedstawienia danego tematu:

Książka (zwykle monografia naukowa);
Podręcznik z materiałami dydaktycznymi (jeśli zawiera materiały ściśle instruktażowe, często nazywa się to poradnikiem);
Materiał konferencyjny (zestawienie badań lub innych prac omawianych na danej konferencji naukowej – może obejmować artykuły, ale też prezentacje i inne materiały);
Dysertacja (praca naukowa typowo pisana w celu uzyskania wyższego stopnia naukowego – np. praca doktorska czy praca habilitacyjna);
Artykuł (naukowy, przeglądowy, może też obejmować tak zwany przegląd systematyczny lub przegląd literacki).

Wymogi publikacji

Publikacje muszą być wykonane w strukturze dość ściśle określanej przez ogólnie przyjęte naukowe standardy. Według wymagań publikacja powinna zawierać tytuł, abstract (czyli opisowe streszczenie tego, co znajduje się w pracy – zazwyczaj zajmuje około 200-300 słów), słowa kluczowe określające treść, wprowadzenie (intro), opis metody badawczej, wyniki przeprowadzonych badań, interpretację wyników, dyskusję (czyli odniesienie rezultatów do innych badań poruszających ten sam lub podobny temat), wplecione ilustracje wraz z objaśnieniami, a także dobrze opisaną bibliografię. Na końcu zwykle znajdują się podziękowania dla osób, które miały istotny wpływ na badacza i jego pracę, jednak nie jest to konieczne.

Styl publikacji

Każdy podmiot publikujący (na przykład uniwersytet czy wydawnictwo naukowe) ma również swoje wymagania dotyczące struktury i formy treści pracy – należy do nich między innymi styl bibliografii oraz cytowania (wśród nich wymienia się style APA, MLA, Chicago, Turabian i wiele innych – jest to najczęściej zależne od tematyki pracy, typowo MLA używa się zwykle w pracach z dziedzin humanistycznych).

Publikacje naukowe

Publikacje naukowe mogą mieć różną długość – praca magisterska zwykle składa się z około 70-100 stron, praca doktorska jest zazwyczaj dłuższa i znacznie przekracza 100 stron. Monografie naukowe wydane w formie książek często zajmują nawet kilka tysięcy stron – to ogrom treści, którą wypada włożyć w określone ramy pod względem projektowania graficznego. Zaprezentowanie tak rozbudowanej rozprawy w formie zbitej “ściany tekstu” sprawi, że dzieło może stać się zwyczajnie nieczytelne, a w najlepszym razie bardzo trudne w przyswajaniu zawartych informacji. Rozwiązaniem jest przygotowanie publikacji razem z zespołem specjalistów Fesido.

Projektowanie publikacji elektronicznych

Zalety publikacji elektronicznych

Wiele publikacji jest dziś umieszczanych nie w formie drukowanej, a jako dokument cyfrowy (e-book), możliwy do pobrania zwykle w formie pliku PDF lub w formacie używanym przez popularne czytniki – MOBI i EPUB. Zależnie od wymagań, najczęściej taka publikacja elektroniczna musi być dostosowana do wyświetlania na różnych ekranach. Dzięki temu zachowa czytelność niezależnie od urządzenia, na którym dana praca będzie czytana i analizowana. W odróżnieniu od druku, w publikacji umieszczone są często aktywne (“klikalne”) linki do źródeł, dające szybki dostęp do powiązanych tekstów i lepszą interakcję z treścią. W przypadku mniej standardowych publikacji elektronicznych czasem możliwe jest również wstawienie do nich animacji (na przykład prezentujących mechanikę działania danego zjawiska) i innych ruchomych elementów – filmów lub GIFów.

Projektowanie publikacji

Projektowanie tego rodzaju publikacji – niezależnie, czy w formie analogowej czy cyfrowej (projektowanie publikacji elektronicznych) obejmuje podział na rozdziały i podrozdziały, umieszczenie stron tytułowych, ustawienie właściwych marginesów, interlinii, wkomponowanie ilustracji wraz z opisami, wykresów w różnej formie czy tabel z danymi. Istotna jest także odpowiednia typografia, czyli dobór fontu (czcionki) w taki sposób, by maksymalnie poprawić czytelność tekstu.

Przygotowanie publikacji

Tworzenie publikacji to także właściwe przygotowanie do druku z uwzględnieniem wymagań uczelni oraz – jeśli zlecenie obejmuje projektowanie publikacji papierowych – wymagań drukarni. Czynności obejmują prawidłowe łamanie tekstu, justowanie, wybór kroju i wielkości czcionki (fontu), umieszczenie loga i nazwy podmiotu naukowego w określonych miejscach i wiele innych czynności, które razem składają się na finalną formę publikacji.

Tworzenie publikacji

Tworzenie publikacji

Ta sama praca może być trudna lub prosta w odbiorze pomimo identycznej treści. Właściwe projektowanie graficzne może przynieść niesamowite efekty – choć forma nie ma aż tak kluczowego znaczenia tak, jak w przypadku katalogów produktów, grafik w mediach społecznościowych czy zaproszeń ślubnych, z pewnością wpływa na przyswajanie zawartych w publikacji informacji. Profesjonalne projektowanie publikacji nadaje im również prestiż, badawczą estymę i stanowi wizualne ukoronowanie pracy włożonej w stworzenie treści publikacji.

Projektowanie artykułów naukowych

Jak publikowane są artykułu naukowe?

Artykuły naukowe publikowane są zwykle w czasopismach wydawanych przez uczelnie. Czasopisma są określane za pomocą tak zwanego impact factoru, czyli wskaźnika cytowań – im szerzej cytowane jest dane pismo, tym bardziej jest respektowane w naukowym świecie. Publikacje artykułów w pismach jest często wymagane do osiągania kolejnych stopni naukowych.

Profesjonalne projektowanie publikacji

Podobnie jak w przypadku każdej innej pracy teoretycznej lub badawczej, projektowanie artykułów naukowych powinno zostać wykonane w profesjonalny sposób, uwzględniając wytyczne oraz skupiając się na atrakcyjnym przekazaniu prezentowanej treści. Nie trać czasu na oprawę wizualną swoich publikacji – zdecyduj się na powierzenie tego elementu studiu graficznemu Fesido!

N

Jakość

N

Terminowość

N

Unikalny design

N

Otwartość na zmiany

N

Kompleksowość

N

Stawiamy na rozwój

Bezpieczne, cyfrowe projekty graficzne – tylko dla Ciebie!

Projekty graficzne

Wszystkie projekty graficzne, jakie tworzymy, zabezpieczone są przed nieuprawnionym dostępem i przed kradzieżą. Nie musisz obawiać się, że dostaną się w niepowołane ręce, zostaną skopiowane lub powielone. Dla Twojego bezpieczeństwa szyfrujemy je i tworzymy zapasową wersję, na wypadek zagubienia lub utraty. Projekty wysyłamy do klienta w bezpieczny sposób i zawsze z gwarancją zadowolenia!

katalog firmowy

Projekty graficzne

Dysponując ogromną wiedzą techniczną, plastyczną i marketingową oraz znajomością najlepszych programów graficznych, jesteśmy w stanie przygotować dla Ciebie każdego rodzaju projekty graficzne. Cennik naszych usług będzie zawsze odpowiadać poziomowi komplikacji zadania i jego czasochłonności, jednocześnie pozostając jedną z najbardziej atrakcyjnych propozycji na rynku.

Projektowanie graficzne

to nasza pasja i nasz codzienność. Przy komputerach pracujemy od lat i wiemy, co się podoba oraz jak zrobić niemal każdy projekt. Współpracujemy z wysokiej klasy drukarnią, więc Twoimi pracami możemy zająć się kompleksowo.

W Fesido przygotujemy dla Ciebie projekty graficzne materiałów:

Komercyjnych

wszelkiego typu ulotki, broszury …

Rozrywkowych i kulturalnych

magazyny, plakaty, okładki …

Osobistych

zaproszenia, bilety, branding …

Zobacz nasze portfolio

Kliknij w obrazek i dowiedz się więcej!

„Powierzyliśmy Fesido kompleksową obsługę graficzną konferencji naukowej „Wojna i morze…” Profesjonalizm w kontaktach z klientem, elastyczność, kreatywne projekty, terminowość i konkurencyjne ceny, to atuty które sprawiły, że jesteśmy niezwykle zadowoleni ze współpracy z tą firmą.”

 

Wirginia Węgilińska,

Kustosz, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

„Powierzyliśmy Fesido kompleksową obsługę graficzną konferencji naukowej „Wojna i morze…” Profesjonalizm w kontaktach z klientem, elastyczność, kreatywne projekty, terminowość i konkurencyjne ceny, to atuty które sprawiły, że jesteśmy niezwykle zadowoleni ze współpracy z tą firmą.”

 

dr Daria Pakulska

Instytut Medycyny Pracy im. prof. dra med. Jerzego Nofera

„Osobiście współpracowałam z Panem Franciszkiem, który kompleksowo ze zwykłego pomysłu naszkicowanego na kartce stworzył idealny katalog przedstawiający Naszą firmę i partnerów. Nigdy nie było żadnego problemu lub zwlekania z poprawkami - niezależnie od tego czy była to zmiana całej koncepcji, wymiana jednego słowa, przecinka, przesunięcia zdjęcia itp. Jeszcze raz dziękuję za cierpliwość i szczerze polecam :)”

 

Julia Gąsior,

Specjalista ds. administracji

PSG EKOENERGIA

Szukasz kompleksowych rozwiązań? Zapraszamy do współpracy!

Fesido to studio graficzne z dużym doświadczeniem. Zajmujemy się nie tylko tworzeniem grafik, ale również między innymi przygotowywaniem identyfikacji wizualnej dla firm czy projektowaniem gadżetów reklamowych. W ofercie mamy także pakiety graficzne, dzięki którym możesz zapewnić swojej firmie kompleksową obsługę graficzną na najwyższym poziomie. Nasi specjaliści nieustannie poszerzają wiedzę oraz podążają za najnowszymi trendami – doskonale radzą sobie z przygotowaniem zarówno nowoczesnych grafik na witryny WWW, jak i tradycyjnych ulotek reklamowych lub banerów. Dokładamy wszelkich starań, by świadczone przez nas usługi łączyły w sobie najwyższą jakość i atrakcyjną cenę. Dla naszych stałych klientów przygotowaliśmy również atrakcyjne rabaty. Nasze produkty cenią firmy nie tylko polskie, ale również zagraniczne. Grono zadowolonych klientów stale rozrasta się o kolejne lokalne firmy, międzynarodowe korporacje i instytucje publiczne. Dołącz do niego, jeśli zależy Ci na kompleksowej obsłudze graficznej.

Formularz kontaktowy

Napisz lub zadzwoń!

Zgoda na kontakt

Telefon

Adres

ul. Kapelanka 12,
30-347 Kraków

}

Godziny pracy

Pon. – Pt.: 8.00 – 17.00
Weekend: Zamknięte