Projektowanie broszur reklamowych

Poznaj szczegóły!

Broszury

Projektowanie broszur, gwarancja skutecznej reklamy!

Projektowanie katalogów reklamowych

Broszura, kilkustronicowy wyrób drukarski służący celom informacyjnym, biznesowym lub podobnym. To encyklopedyczna definicja, która jednak nie oddaje najważniejszego aspektu. Przed broszurą stoi bowiem niełatwe, dwojakie zadanie, informować, ciesząc oko; być estetycznym, skutecznie przekazując jednocześnie jakąś treść.

Projektowanie broszur musi się zatem odbyć w sposób świadomy, biorąc pod uwagę szerokie spektrum czynników. Nie zrobi tego za Ciebie gotowy kreator znaleziony w Internecie, ale pomóc Ci może nasze profesjonalne studio graficzne, w którym wykonaliśmy już dziesiątki podobnych projektów. Więcej informacji na ten temat znajdziesz poniżej.

W jaki sposób projektujemy broszury reklamowe?

Jak wspomnieliśmy już powyżej, kluczowy w tym przypadku jest balans, lub stosunek, treści i obrazów bądź zdjęć. Tekst musi być chwytliwy, zawierać samo meritum, trafiać w sedno. Warstwa wizualna to jednak nie tylko akompaniament, ona też powinna wywoływać w odbiorach konkretne wrażenie lub konotacje. To podstawowe założenie przy projektowaniu broszur. A jak wygląda sam proces?

Nim przystąpimy do pracy, zbierzemy komplet niezbędnych informacji. Przede wszystkim musimy dowiedzieć się wszystkiego o firmie naszego aktualnego zleceniodawcy. Jak wyglądał jej dotychczasowa komunikacja wizerunkowa? Jakimi środkami się posługiwano? Czy opracowano już jakąś spójną, charakterystyczną szatę graficzną, którą zwykło się z nią utożsamiać? A może powstały już wcześniej podobne publikacje, na których powinniśmy się wzorować? To kluczowe kwestie w trakcie przygotowywania projektu.

Następnie dwie bliźniacze kwestie, o czym broszura ma traktować oraz kto będzie jej docelowym odbiorcą. Oba te czynniki mają niebagatelny wpływ na finalny efekt, inny będziemy chcieli osiągnąć, kierując ją do potencjalnych klientów, firm czy ogółu ludzi odwiedzających jakieś miejsce, np. sklep. Niemało zależy również od tego, jaki będzie sposób jej dystrybucji. Jeśli będą wystawione na stoisku reklamowym lub przestrzeni publicznej, muszą przykuwać uwagę i zachęcać do sięgnięcia po nie. Jeśli będą rozdysponowywane w trakcie prezentacji lub wręczane osobom, które ich oczekują, szata graficzna może być bardziej powściągliwa, a na pierwszym planie powinno się wyeksponować przedstawione w jasny sposób informacje.

Fachowe projektowanie raportów każdego typu i rodzaju

Choć broszury mogą sięgać nawet kilkudziesięciu stron, najczęściej spotykamy kilku- bądź kilkunastostronicowe. Mniejsza objętość nie oznacza oczywiście konieczności zubożenia treści, wszystko zależy od jej umiejętnego skondensowania i rozmieszczenia, a także od wspomnianych już wyżej czynników.

Oczywiście nie musisz myśleć o wszystkich tych aspektach samodzielnie. Zajmą się tym wraz z Tobą nasi graficy. Jeśli posiadasz już klarowną wizję dotycząca finalnego produktu, znakomicie, cel osiągniemy dzięki temu szybko i sprawnie. Jeśli nie, nic się nie stało, projektowanie broszury reklamowej odbędzie się w toku konsultacji, a my zadbamy o to, by przełożyć ją na satysfakcjonujący efekt.

Projektowanie broszur w studiu graficznym Fesido

Zebrawszy wszystkie powyższe informacje, niezwłocznie przystąpimy do pracy. Nasze studio ma w zanadrzu dwa najważniejsze elementy, stanowiące przepis na sukces w tej branży, kreatywną załogę oraz nowoczesny sprzęt, który pozwala im zwizualizować każdy pomysł. Stawiamy na pełną cyfryzację, co oznacza, że wszelkie dane dotyczące projektu są przechowywane w chmurze, a Ty masz do nich wgląd w każdej chwili, by podzielić się sugestią, uwagą lub poinformować o małej zmianie zamysłu. Na dodatek to gwarancja bezpieczeństwa plików, bardzo rygorystycznie podchodzimy do przechowywania powierzonych nam informacji biznesowych, dbamy o dopilnowanie wszelkich wytycznych dotyczących prywatności.

Gotowy projekt (do którego oczywiście zawsze możesz zasugerować poprawki) przesyłamy w formie gotowej do druku, wierzymy, że to gwarancja wygody. Sam wydruk możesz również powierzyć nam, a my zlecimy go którejś z naszych zaufanych drukarni, z którymi współpracujemy.

Podsumujmy, projektowanie broszur w naszym studiu jest tak fachowe i prokonsumenckie, że niełatwo byłoby to przebić. Klientom udostępniamy nasze briefy projektowe, by wszystko pozostało klarowne; wspólnie analizujemy wytyczne i zbieramy dane, by efekt był maksymalnie zbliżony do przyjętych założeń; dogadujemy się w sprawie wyceny, ustalamy termin, a projekt trafia do Ciebie często jeszcze przed jego upłynięciem. Zapraszamy do składania zamówień!

Szukasz kompleksowych rozwiązań?
Zapraszamy do współpracy!

Formularz kontaktowy

Napisz do nas!

Wersja

Format

Zgoda na kontakt

Telefon

Umów rozmowę poprzez formularz kontaktowy

Adres

ul. Kapelanka 12,
30-347 Kraków

}

Godziny pracy

Pon. – Pt.: 8.00 – 17.00
Weekend: Zamknięte