Jak zaprojektować wizytówkę? Co powinna zawierać?

Wizytówka to ważny element tożsamości Twojej marki ? reprezentuje Twoją firmę i pomaga nawiązywać relacje z potencjalnymi klientami. Możemy również potraktować wizytówkę, jako narzędzie biznesowe, które pomoże Ci zaprezentować się z jak najlepszej strony. Właśnie dlatego, powinieneś się upewnić, że projekt Twojej wizytówki przyciąga wzrok, zapada w pamięć i odzwierciedlała to, kim jesteś i czym dokładnie się zajmujesz.

Dobrze zaprojektowana wizytówka pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zdobyć więcej klientów. Może również pomóc w nawiązaniu kontaktu z potencjalnymi klientami lub partnerami.

Jak powinna wyglądać wizytówka? Co powinna zawierać? Redakcja bloga Fesido.pl odpowiada!

Wizytówka – co powinna zawierać? 

Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że pojedyncza wizytówka jest przedmiotem jednorazowego użytku, łatwo jest dojść do wniosku, że powinna zawierać wszystkie przydatne informacje dla osoby, która ją otrzymuje. Projekt powinien być przejrzysty i przyjemny dla oka, skoncentrowany na kluczowych punktach, takich jak dane na wizytówce, nazwa firmy, czy też logo.

Możemy również podejść do tematu z nieco innej strony, dzieląc projekt wizytówki na kilka typów:

 • Tradycyjna wizytówka ? powinnazawierać dane kontaktowe, takie jak numer telefonu czy adres e-mail.
 • Wizytówka firmowa z adresem strony internetowej.
 • Interaktywna wizytówka ? zawierająca kod QR.

Spotykając potencjalnego klienta i wręczając mu swoją wizytówkę, powinniśmy być w stanie w jak najprostszy sposób opisać nasze umiejętności i osiągnięcia, ponieważ najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Dodatkowo projekt wizytówki powinien być zrównoważony ? stawiamy na minimalizm, który przyciąga wzrok. Więcej: https://fesido.pl/projektowanie-graficzne/

Jak to jest zrobione?

Wizytówka firmowa to coś więcej niż tylko imię i nazwisko oraz dane kontaktowe; to także szansa na pokazanie swojej osobowości, umiejętności i wiedzy za pomocą kolorów, profesjonalnego logo, czy też czcionki.

Profesjonalna wizytówka firmowa powinna zawierać następujące elementy:

 • Imię i nazwisko, nazwa firmy i dane kontaktowe.
 • Logo lub symbol, który Cię reprezentuje.
 • Slogan lub motto firmy.
 • Adres e-mail.
 • Adres strony internetowej firmy.

Wizytówka to istotne narzędzie w rękach profesjonalisty ? powinieneś zadbać o każdy szczegół.

Dane na wizytówce powinny stanowić atrakcyjny element dekoracyjny ? postaraj się, aby Twój rozmówca zapamiętał Cię z jak najlepszej strony. Potrzebujesz wizytówki, która pomoże Ci przenieść wizerunek Twojej firmy na wyższy poziom? Kliknij https://fesido.pl/wizytowka/ i skorzystaj z profesjonalnej pomocy.

katalogi firmowe

Gdzie umieścić dane na wizytówce?

W zależności od wielkości Twojej wizytówki możesz umieścić swoje dane w różnych miejscach. Jedną z opcji jest umieszczenie danych kontaktowych na jej odwrocie. Inną opcją jest umieszczenie danych na małym pasku papieru, który jest przyczepiony z tyłu wizytówki.

Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Najlepsze miejsce na umieszczenie danych na Twojej wizytówce zależy od tego, co dokładnie chcesz osiągnąć. Na przykład, jeśli próbujesz przyciągnąć nowych klientów, chcesz umieścić swoje dane na górze, aby potencjalni zainteresowani mogli je łatwo zobaczyć i skontaktować się z Tobą. Jeśli próbujesz przyciągnąć uwagę ludzi, umieść logo swojej firmy wysoko i upewnij się, że cały tekst jest czytelny, aby ludzie mogli przeczytać o tym, jak świetna jest Twoja firma bez konieczności mrużenia oczu.

Wizytówka firmowa ? dlaczego warto?

Wizytówki ewoluowały z biegiem czasu i mają teraz znacznie więcej funkcji niż tylko przekazywanie informacji kontaktowych ? są używane jako narzędzia marketingowe. Warto mieć wizytówkę, ponieważ jest to okazja do zaprezentowania swoich umiejętności, zbudowania relacji z potencjalnymi partnerami i klientami oraz stworzenia większej liczby kontaktów w miejscu pracy.

Zaletą wizytówek jest to, że zajmują mało miejsca ? możesz przechowywać je w portfelu i mieć zawsze pod ręką. Można je spersonalizować zgodnie z potrzebami użytkownika, a następnie wykorzystać jako narzędzie marketingowe. Projektując własne wizytówki, upewnij się, że mają wystarczająco dużo miejsca na informacje, których potrzebujesz.

Zalety posiadania profesjonalnej wizytówki:

 • daje ci przewagę w nawiązywaniu kontaktów,
 • pomaga zostać zauważonym przez potencjalnych klientów.

  Jak stworzyć profesjonalne logo na wizytówkę?

  Logo to bardzo ważny element brandingu Twojej firmy. Może pokazać wartości i tożsamość Twojego przedsiębiorstwa. Pomaga również nawiązać emocjonalną więź z publicznością.

  Weź pod uwagę kilka czynników:

  • poszukaj inspiracji w innych firmach ? zastanów się, dlaczego przyciągają Twój wzrok;
  • zastanów się nad wartościami swojej firmy;
  • wykonaj kilka projektów i sprawdź, który z nich nadaje się do profilu Twojej firmy;
  • przygotuj listę wszystkich elementów, które podobają Ci się w poszczególnych projektach;
  • wybierz jeden pomysł z listy i zacznij nad nim pracować.

  Proces projektowania logo to długie i żmudne zadanie ? zrobimy to za Ciebie! Po prostu kliknij https://fesido.pl/logo/ i sprawdź naszą ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb!

  Wizytówka ? przykład zastosowania nowoczesnej technologii

  Wizytówka z kodem QR to innowacyjny sposób na dotarcie do odbiorców i uświadomienie im, czym się zajmujesz. QR (quick reaction) oznacza szybką reakcję i jest to rodzaj kodu kreskowego, który można skanować za pomocą smartfonów, inteligentnych zegarków etc. Został pierwotnie zaprojektowany dla przemysłu motoryzacyjnego, ale coraz częściej jest używany w kampaniach marketingowych.

  Warto postawić na tę formę wizytówki, ponieważ oprócz danych, które tradycyjnie znajdują się na jej odwrocie, przekazujesz klientowi rozwinięcie informacji. Po zeskanowaniu wizytówki może otworzyć się Twoja strona internetowa lub komunikator, który ułatwi kontakt.

  Zyskujesz możliwość przekazania większej ilości informacji, które nie zmieściłyby się na małym prostokącie!

  Jak wygląda wizytówka Fesido?

  Zdajemy sobie sprawę, że wizytówki są ważną częścią Twojego życia zawodowego. To świetny sposób na przyciągnięcie czyjejś uwagi. Jak wygląda wizytówka zaprojektowana przez Fesido?

  • Czysty design ? ułatwi odbiorcy czytanie.
  • Odpowiednio dobrana czcionka.
  • Zrównoważona paleta barw ? unikamy używania zbyt wielu kolorów lub zbyt wielu odcieni jednego koloru.
  • Zawiera profesjonalne zdjęcie z logo firmy.
  • CTA (wezwanie do działania).
  • Czytelne i przyciągające wzrok dane Twojej firmy.

  Nasze doświadczenie pozwala nam tworzyć projekty, które wyróżniają się na tle konkurencji.

  katalogi firmowe

  Jak zaprojektować wizytówkę ? podsumowanie

  Wizytówki są kluczowym narzędziem biznesowym i służą do przedstawiania się ludziom, których spotykasz, dlatego powinny być wyjątkowe, atrakcyjne i zapadać w pamięć.

  To nie tylko kartka papieru, którą rozdajesz swoim potencjalnym klientom, to ważna część Twojej marki osobistej. Wizytówki mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak papier, plastik czy metal. Nieograniczony wybór kształtów i kolorów daje Ci możliwość stworzenia projektu, który wywoła sympatię odbiorcy. To krótkie i zwięzłe podsumowanie Twojej kariery i życia zawodowego, którym możesz się podzielić z innymi w prosty sposób.

  Podsumowując wizytówka:

  • to świetny sposób, dzięki któremu ludzie zapamiętają Ciebie i Twoją firmę, szczególnie jeśli jest to startup lub nowa firma;
  • umożliwia nawiązanie kontaktu z potencjalnymi klientami, partnerami i współpracownikami poprzez podanie im swoich danych kontaktowych;
  • to element, który pomaga budować relacje z innymi profesjonalistami w branży;
  • to okazja do kreatywnego zaprezentowania swojej pracy lub umiejętności.