Projekt

Opakowanie Klocków dla dzieci

Dla

WOOBRICK Sp. z o.o.

Historia projektu

Jak powstał projekt?

Mieliśmy przyjemność stworzyć opakowanie wraz z instrukcją kreatywnych, drewnianych klocków Qubtrix, dla dużych i małych oraz wiele innych ciekawych elementów marki. Projekt zaczął się od stworzenia moodboardu i szukaniu odpowiedniego stylu dla zestawu klocków dla najmłodszych. Projekt opiera się na kolorach identyfikacji Qubtrix, czyli na pastelowych zieleniach. Po dobraniu kolorów dla najmłodszych zaprezentowaliśmy zestaw kolorów odpowiadających dla reszty zestawów. Aby móc rozróżniać zestawy nie tylko po kolorze, zaprojektowaliśmy drobny znak, który pojawia się na każdym zestawie z odpowiednią dla siebie cyfrą. Po znalezieniu najlepszego rozwiązania zaczęliśmy wraz z klientem dopracowywać layout i testować go na różnych wykrojnikach opakowań od pudełek wieko-dno, po opakowania magnetyczne.

Do opakowania zaprojektowaliśmy również kartę produktową, instrukcję do druku oraz instrukcję na mobile. Przy projektowaniu tych elementów opieraliśmy się na już stworzonym wcześniej do opakowania stylu. Karta zawiera skrócony opis poszczególnego zestawu. Kolorystyka oraz element z numerem dopasowany jest do konkretnego zestawu klocków.

Projekt Instrukcji jest rozbudowanym projektem kart produktowej i jest połączeniem wszystkich dostępnych zestawów. Dla ułatwienia stworzyliśmy widok instrukcji do przeglądania na smartphonach, aby po zeskanowaniu kodu na pudełku mieć ją dopasowanej wersji do przeglądania na telefonach. W tym momencie powstał pomysł na dodanie drobnej postaci, która będzie pojawiać się na niektórych stronach instrukcji.

Tak powstał Mr Qubi – czyli brandhero. Postać ta zaczęła pojawiać się na wielu elementach marketingowych, postach w social mediach, opakowaniach, czy stała się promocyjną zawieszką. Taki element jest wspaniałym dodatkiem do promocji produktu oraz świetną zabawą dla najmłodszych w poszukiwaniach postaci na różnych elementach marketingowych.

Dla Qubtrix mieliśmy również przyjemność w przygotowaniu grafik na kampanie oraz niektórych ekranów do aplikacji mobilnej.

Adobe Photoshop
Wersja online
Adobe Illustrator
Wersja do druku
Adobe XD
6 tyg. pracy
Adobe Indesign
2 grafików

 Poznaj naszą Ofertę

Oferta

(Pojedyncze projekty)

Pakiety Graficzne

(Stała współpraca)