Projekt

System Identyfikacji Wizualnej 

Dla

Soluminer Sp. z o.o.

Historia projektu

Jak powstał projekt?

Projekt opierał się na stworzeniu systemu identyfikacji wizualnej marki oraz innowacyjnej etykiety, która będzie łatwa do zapamiętania przez użytkownika, ale także będzie zaprojektowana w nowoczesnym stylu z zachowaniem minimalizmu.

Celem projektu było dotarcie do jak największej liczby potencjalnych klientów, którzy będą bez problemu rozpoznawać markę. Biorąc pod uwagę zróżnicowaną grupę odbiorców, treść zawarta na etykiecie od razu informuje klienta jakiego rodzaju jest to produkt.

Założeniem było również zachowanie estetyki, tak aby produkt nie był chaotyczny w odbiorze wizualnym. Jednocześnie jest to realizacja, która została stworzona w oparciu o aktualne trendy projektowe, dzięki czemu będzie się ona wyróżniała na tle innych suplementów diety. 

Pierwszym etapem projektu było stworzenie logo marki, które nawiązuje do założeń. Nazwa SOLUMENT powstała z połączenia dwóch członów SOLUMINER oraz SUPLEMENT. Logo zostało zaprojektowane z myślą o innowacyjności oraz zaangażowaniu firmy w rozwój. Projekt opierał się na stworzeniu znaku, który będzie kojarzony z branżą suplementów diety wskazując tym samym na nowoczesny charakter firmy.

Kolejnym etapem projektowania był dokładny research poszczególnych kategorii tak aby zbadać rynek konkurencji w kwestii suplementów diety. Po zaprojektowaniu etykiety zgodnie z założeniami realizacji przeszliśmy do następnego etapu jakbym były konsultacje. Pozwoliło to na dopracowanie projektu i stworzenie finalnej wersji, która była pokazywana respondentom w badaniach.
Projekt etykiet składał się z kilku etapów, które obejmowały m.in. dobór unikalnych kolorów opierających się na gradientach, zaprojektowanie ikon umieszczonych na etykiecie, pudełku oraz stronie internetowej.
Adobe Photoshop
Wersja online
Adobe Illustrator
Wersja do druku
Adobe XD
4 osobowy zespół
6 tyg. pracy
Rysunek odręczny

 Poznaj naszą Ofertę

Oferta

(Pojedyncze projekty)

Pakiety Graficzne

(Stała współpraca)