Fullprint, czym jest? Projektowanie i produkcja!

Fullprint – czym jest?

Koszulki i bluzy fullprint drukowane na zamówienie stwarzają nieograniczone możliwości projektowe oraz łączenia elementów odzieży i akcesoriów w tym samym stylu. Technologia nanoszenia nadruków fullprint polega na znakowaniu całego produktu za pomocą pełnokolorowego nadruku. Jeżeli chodzi
o produkty dostępne w tej technologii, to jest to przede wszystkim odzież streetwearowa: T-shirty, bluzy, bielizna oraz akcesoria.

  Fullprint – wielokolorowe aplikacje na odzieży 

  Fullprint to technika druku, która polega na pokryciu całej powierzchni ubrania wielokolorową aplikacją o intensywnym natężeniu kolorów. Grafika jest nanoszona sposobem sublimacji, pozwalającym na szczegółowe odwzorowanie projektu i zachowanie kolorystyki nadanej przez designera. W ten sposób wykonywane są nie tylko elementy odzieży, ale także przedmioty użytkowe. Fullprint ma tę zaletę, że po sublimacji wygląda równie atrakcyjnie na cienkiej bawełnie, tkaninie syntetycznej, z której szyje się kurtki i czapki, czy bluzie dresowej. Dzięki temu powstają kompletne kolekcje odzieży wykonanej
  w technologii fullprint w pasującym do siebie motywie.

  Na czym polega fenomen fullprintu? Technologia sublimacji jest optymalnym rozwiązaniem dla osób, które chcą stworzyć oryginalną i wyjątkową odzież, wyróżniającą się na tle innych kolekcji. Dzięki technice fullprint można tworzyć ubrania z dowolnym wzorem, który pokrywa całą powierzchnię materiału, nawet w trudno dostępnych miejscach, jak kołnierzyk, kieszenie, rękawy, a nawet mankiety. Fullprint pozwala na uzyskanie efektu wizualnego, który nie jest możliwy do osiągnięcia za pomocą tradycyjnych metod druku. Aplikacja fullprint jest szczególnie popularna wśród subkultur młodszego pokolenia
  i ludzi, którzy chcą wyrazić swoją indywidualność poprzez oryginalne wzory i kolory.

   Fullprint – na czym polega projektowanie odzieży?

   Projektowanie kolekcji odzieży barwionej w technologii fullprint polega na stworzeniu wzoru, który zostanie naniesiony na całą powierzchnię ubrania.
   Wzór może być dowolny i obejmować całą powierzchnię bluzy, koszulki, spodni, kurtki i czapki.
   Projektowanie nadruków na odzież produkowaną
   w technologii fullprint daje rewelacyjne rezultaty. Na czym jednak polega? Proces tworzenia grafiki odbywa się przy pomocy specjalnego oprogramowania, które pozwala na tworzenie i edycję grafik oraz ich dostosowywanie do wymiarów ubrania. Po stworzeniu motywu graficznego jest on drukowany
   na specjalnej folii, a następnie przenoszony (sublimowany) na ubranie za pomocą prasy transferowej w odpowiednio wysokiej temperaturze. W ten sposób uzyskuje się trwały i wytrzymały nadruk w intensywnych kolorach, który pokrywa całą powierzchnię ubrania.

    Fullprinting – czym jest w procesie produkcji?

    Technologia fullprinting – czym jest w produkcji odzieży? Ten proces wymaga ścisłej współpracy designera i szwalni. Full print aplikacji sublimacyjnej wykonuje się na przygotowanym wcześniej wykroju, przed zszyciem bluzy lub koszulki T-shirt, na płasko. Produkcja odzieży z nadrukiem full print zaczyna się od stworzenia projektu graficznego, który następnie jest drukowany na specjalnym papierze transferowym. Następnie papier ten jest przenoszony na koszulkę lub inny element odzieży za pomocą prasy – w wysokiej temperaturze, dostosowanej do rodzaju podłoża (bawełna i inne tekstylia).
    Proces produkcji odzieży full print zależy od wybranej metody znakowania. Przykładowo, w przypadku sublimacji farba jest nanoszona na wykroje,
    a następnie koszulki są zszywane, co umożliwia idealne pokrycie nadrukiem całej powierzchni koszulki.

    Inną metodą uzyskania efektu fullprint jest zastosowanie technologii sitodruku. W tym przypadku farby są nanoszone na koszulki przy pomocy siatek,
    a proces ten obejmuje przygotowanie kliszy, naświetlenie kliszy, przygotowanie maszyny, druk oraz wygrzewanie w piecu. Sitodruk, jako starsza technologia, ustąpił miejsca wielobarwnym i ekspresyjnym aplikacjom fullprint.

     Fullprint na torby reklamowe

     Aplikacje nadruku fullprint mają szersze zastosowanie w produkcji gadżetów i odzieży reklamowej. Aby wykorzystać fullprint na odzieży reklamowej, należy najpierw stworzyć projekt graficzny, który następnie zostanie nadrukowany na specjalnym papierze, a potem przeniesiony na kombinezon czy koszulkę reklamową. Grafika na strojach fullprintowych, czyli zadrukowanych w całości metodą sublimacji, charakteryzuje się wyjątkową trwałością.
     Full print jest najtrwalszą metodą nadruków na gadżetach i odzieży. Sublimacja barwi włókna, jest miękka i niewyczuwalna w dotyku, dając przy tym możliwość osiągnięcia idealnego odwzorowania kolorów na nadruku, które utrzymują się nawet przez setki prań. Ma to znaczenie przy produkcji np.
     toreb reklamowych. Full print warto również zastosować do brandingu strojów na eventy lub strojów firmowych (np. do obsługi stoiska targowego).
     Fullprint to metoda druku, która umożliwia zadrukowanie całej powierzchni, dając tym samym nieograniczone możliwości brandowania odzieży lub gadżetów reklamowych.

     Zalety fullprintingu w produkcji gadżetów reklamowych:

      Większa powierzchnia druku

      Fullprint pozwala na zadrukowanie całej powierzchni przedmiotu, co daje znacznie szersze możliwości projektowe i pozwala
      na uzyskanie bardziej spektakularnych efektów.

      Wysoka jakość druku

      Dzięki zastosowaniu do aplikowania nadruków trwałych
      i odpornych na ścieranie farb, a także specyficznej technologii sublimacji druku, fullprint zapewnia wysoką jakość, dlatego gadżety reklamowe z fullprint są wytrzymałe i długowieczne.

      Spersonalizowane projekty

      Drukowanie metodą fullprint daje możliwości wykonania niemal każdego projektu graficznego, co pozwala na stworzenie unikalnych gadżetów reklamowych w limitowanych seriach
      lub pojedynczych egzemplarzy.

      &

      Wysoka skuteczność reklamowa

      Gadżety reklamowe z fullprint są skutecznym narzędziem reklamowym, ponieważ pozwalają na łatwe i efektywne promowanie marki.

      Full print w portfolio Fesido

      W portfolio Fesido umieściliśmy niesamowity projekt piłki do freestyle, który narodził się z pasji do ulicznej kultury oraz sztuki freestyle footballu.
      Idea zakładała stworzenie produktu, który nie tylko wymagał znajomości środowiska freestylowców, ale także oddał ducha miejskiej kultury.

       Technologia full print do aplikacji nadruku na przedmioty dowolnego kształtu, kombinacja materiałów i unikalnego wzornictwa doprowadziła do powstania piłki premium, doskonale nadającej się do efektownych trików. Gadżet oddaje idee łączenia technologii druku z wyrażaniem siebie, co odzwierciedla projekt piłki w każdym elemencie. Dzięki partnerskiej współpracy powstał innowacyjny projekt piłki (wraz z opakowaniem) zaprezentowany w portfolio,
      który nie tylko spełnia potrzeby freestylowców, ale także oddaje hołd artystycznej samoekspresji charakterystycznej dla miejskiej kultury.