Layout do mailingu

Poznaj szczegóły!

Layout do mailingu

Świetne, wysokiej klasy projekty graficzne każdego typu

Pierwszy e-mail na świecie został wysłany aż 40 lat temu! Choć od tego czasu zmieniło się naprawdę wiele, maile ciągle są narzędziem powszechnie stosowanym nie tylko w komunikacji, ale również w marketingu. E-mail marketing to nadal wyjątkowo skuteczny i zarazem tani sposób na zareklamowanie swoich usług, dlatego z jego możliwości korzystają zarówno wielkie korporacje, jak i mniejsze firmy. I tak jak w tradycyjnej reklamie, znaczenie ma każdy detal – a zwłaszcza layout do mailingu. Na co należy zwrócić uwagę oraz jak przygotować layout maila tak, by stanowił najlepszą wizytówkę firmy oraz zachęcał klientów do skorzystania z jej usług? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na to i inne pytania związane z e-mail marketingiem.

Czym jest mailing i dlaczego jest potrzebny także

Twojej firmie?

E-mail marketing

E-mail marketing jest formą marketingu bezpośredniego, wykorzystującą do komunikacji pocztę elektroniczną. Pozwala na zdobycie nowych klientów oraz utrzymanie obecnych, umożliwia także kierowanie reklamy do ściśle określonych grup odbiorców. Koszt działań przeprowadzanych w ramach e-mail marketingu jest relatywnie niski, a ich zasięg – bardzo szeroki. Również efekty tak prowadzonej kampanii reklamowej bardzo szybko stają się widoczne. Nic zatem dziwnego, że tak wiele firm decyduje się na kontakt z klientami właśnie poprzez pocztę internetową, a także wysyła w ten sposób reklamy, biuletyny czy informacje o promocjach. Cyklicznie przesyłane newslettery ułatwiają budowanie trwałej relacji, a mailing, czyli jednorazowa reklama wysyłana do odbiorców z bazy adresowej firmy ma za zadanie wzbudzić zainteresowanie konkretną ofertą lub produktem. Najważniejsze zalety mailingu to:

duży zasięg,
niski koszt,
możliwość targetowania i personalizacji,
łatwość budowania trwałej relacji z klientem.

Koszt takiej kampanii sprowadza się w zasadzie do zakupu programu umożliwiającego wysyłkę maili oraz stworzenie bazy odbiorców. Warto jednak zainwestować także w usługi firmy graficznej, która przygotuje layout maila. Jest to zatem strategia idealna dla mniejszych firm, które nie mogą sobie pozwolić na duże wydatki na reklamę.

Dlaczego layout maila ma tak duże znaczenie?

Layout do mailingu

Przekaz słowny zawarty w mailingu powinien zostać dodatkowo wzmocniony zdjęciami, grafikami czy filmami zachęcającymi do zapoznania się z ofertą lub konkretnym produktem. Layout do mailingu obejmuje zatem nie tylko tekst, ale również oryginalną formę, grafikę i przycisk Call To Action – całość powinna przykuć uwagę odbiorcy i jednocześnie budzić pozytywne skojarzenia.

Wymogi techniczne

Aby wiadomość przyniosła konkretne rezultaty, powinna nie tylko prezentować się interesująco, ale również spełniać szereg wymogów technicznych. Jeśli chodzi o mailing, wymiary mają znaczenie przede wszystkim dla prawidłowego wyświetlania się wiadomości u odbiorców. Zarówno wymiary stopki mailowej, jak i waga wiadomości są ściśle określone. 600–640 pikseli to standardowa szerokość, waga natomiast nie powinna przekraczać 140 KB kodu. Jeżeli przesadzisz z długością treści, może się okazać, że Twój mailing zostanie automatycznie skrócony przez Gmail. Stopka graficzna powinna być zapisana w formacie PNG, ponieważ inne rozszerzenia mogą dodatkowo zwiększyć jej wagę.

Kompozycja grafik

Duże znaczenie mają nie tylko wymiary stopki mailowej, ale również jej responsywność – powinna dobrze prezentować się na ekranie komputera, ale również na każdym urządzeniu mobilnym. W stopce należy umieścić dane kontaktowe oraz informację o tym, kto jest administratorem danych osobowych (wraz z podstawą prawną), a także informację o prawie odbiorcy do wglądu w dane, zmiany tych danych lub ich usunięcia, wycofania zgody na przetwarzanie, przeniesienia danych i wniesienia skargi. Jeśli chodzi o Gmail, stopka graficzna to doskonały sposób na uatrakcyjnienie przekazu. Nie zapominajmy przy tym o treści wiadomości, ponieważ layout maila służy przede wszystkim temu, by skierować uwagę odbiorcy właśnie na treści reklamowe.

Masz kilka pomysłów na mailing i chcesz wykorzystać je jak najlepiej? Skorzystaj z usług profesjonalnego studia graficznego.

Layout do mailingu – zleć jego stworzenie profesjonalistom

Nie musisz samodzielnie zastanawiać się nad tym, jakie wymiary powinna mieć stopka mailowa czy też jak rozmieścić względem siebie poszczególne elementy wiadomości – pozostaw to nam! Studio graficzne Fesido zajmuje się tworzeniem projektów graficznych reklam tradycyjnych oraz internetowych. Przygotowujemy także kompleksową identyfikację wizualną dla firm. Nasi utalentowani graficy mają duże doświadczenie w zakresie projektowania layoutu mailingowego. Uwzględniają przy tym nie tylko indywidualne preferencje i wymagania klienta, ale również bieżące trendy. Zamawiając u nas layout do mailingu, zyskujesz pewność, że Twoja reklama będzie prezentowała się nowocześnie i profesjonalnie. Jeśli chcesz, by Twój mailing wyróżnił się na tle ofert kojarzonych jednoznacznie ze spamem, zapraszamy do kontaktu – pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania oraz dopilnujemy, by poszczególne elementy bez problemu wyświetlały się u odbiorców. Oferujemy również atrakcyjne rabaty dla naszych stałych klientów – zapraszamy!

Formularz kontaktowy

Napisz lub zadzwoń!

Zgoda na kontakt

Telefon

Adres

ul. Kapelanka 12,
30-347 Kraków

}

Godziny pracy

Pon. – Pt.: 8.00 – 17.00
Weekend: Zamknięte